Ev Dekorasyonu Çalışmasında Sehpa Önerileri

Ev dekorasyonu çalışması yapanlar için özellikle salonlarda her ürün işlevsel olarak seçilmelidir. Modern ve endüstriyel ev dekorasyonunda işlevsellik ön plana çıkmaktadır. Eski zamanlardan beri evlerde kullandığımız sehpalar da yeni dekorasyon trendlerinde geçerliliğini korumaktadır.

Modern ev dekorasyonlarında sehpa seçimi için sizlere bazı öneriler sunacağız;

online iç mimarlık nasıl çalışır

Farklı Materyalleri Deneyin

Oturma odanıza stil katmak istiyorsanız farklı kesim ve materyallerden üretilen sehpa modelleri seçmelisiniz. Daire, kare, oval ya da dikdörtgen kesimleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca cam, ahşap, mermer ya da metal gibi farklı materyallerden tasarlanan modeller oturma odaları yaşam alanınıza tarz katabilir.

Ağır materyallerden üretilen orta sehpalar doğal bir ambiyans yaratmanızı sağlar. Ayrıca minimal modeller zevk sahibi olduğunuzu gösterebilir. Metal detaylara sahip sehpa modelleri modern ve genç bir stil yakalamanızı sağlayabilir.

vr 360 ile iç mimarlık

İşlevsellik Ana Kriteriniz Olsun

Günümüzde ev dekorasyonlarında şıklık ve estetik kadar kullanışlılık da dikkat edilmektedir. Bu yüzden şıklığının yanında işlevsel tasarıma sahip sehpa modellerini seçmelisiniz. Modüler teknolojileri barındıran modeller işlevsellik sağlayacaktır. Alt kısımlarında dolap olan sehpalarda depolama alanı kazanabilir ya da kitaplarınızı burada saklayabilirsiniz.

Koltuğunuzun altında durabilecek dolap modeller özellikle küçük evlerde işlevsel bir kullanım sağlayacaktır. Bunun yanında koltuğun içine girebilen mini sehpa modelleri yiyecek ve içeceklerinizi yerleştirmenizi ve televizyon izlerken rahat etmenizi sağlayacak bir işlevselliktedir.

Retro Stiller Hala Geçerli

Son yıllarda retro stiller giyimden dekorasyona kadar her alanda güç kazanmaya başladı. Ev dekorasyonu çalışması yaparken retro sehpa modelleri tercih edilmeye başladı. Klasik modellerin modern bir tarzla yeniden yorumlanmasın sağlayan yan sehpalar ve orta sehpalar yoğun olarak tercih ediliyor.

Farklı renk ve modellere sahip yan sehpa modelleriyle birlikte şık bir abajur, nostaljik bir çerçeve ve büyük bir vazo modern ve şık bir stil yakalamanızı sağlayacaktır. Ayrıca farklı materyallerden tasarlanan yan sehpalar salonlarınıza özel bir estetik getiriyor.

Ev dekorasyonu çalışmasında farklı sehpa modelleri ile yaşam alanlarınıza estetik katarken, işlevsel bir ürünle birlikte modern bir ögeye sahip olabilirsiniz. Orta sehpa, yan sehpa ya da zigon sehpa ile yaşam alanlarınızı şekillendirebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?