Çalışma Odalarımızı Nasıl Dekore Etmeliyiz?

Sizi motive edecek olanı tespit edin hem yerleşim hem dekorasyon hem ışık buna göre şekillenecek.

1. Yerleşim Kurgusu

Eğer mümkünse çalışma masasını doğal ışıktan faydalanacak şekilde yerleştirmek önemli.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Yerleşim kurgusuna etkiyecek bir diğer madde depolama alanları…Kitaplık ve malzeme ihtiyacına göre depolama alanlarınız değişecektir. Bu da daha geniş veya küçük kitaplıklar demek.

Oturma biriminizi sadece çalışma masasıyla bütünleşik düşünmeyebilirsiniz. Arada bir masadan kalkmak dinlenmek ve başka şeylerle ilgilenmek için küçük bir berjer veya hafif bir puf sizi mutlu edebilir.

2. Aydınlatma ve Aydınlatma Ürünü

Mekan olabildiğince doğal ışık almalı ancak çalışma koşullarını desteklemek için tavan ve masa aydınlatması da önemli unsurlardan.

3. Mobilya Seçimi

vr 360 ile iç mimarlık

Tamamen ihtiyaçlara göre şekillenecek konu olan mobilya seçiminde dikkati dağıtmayacak ürünlerle ilerlemek önemli. Eğer eviniz size aitse özel üretim mobilyalarla mekanınızı daha da kişiselleştirebilirsiniz. 

eğer kalabalık bir ortam sizi rahatsız ediyorsa ve daha yalın hatlar görmek istiyorsanız kapaklı kitaplıklar tercih edebilirsiniz.

Tercih ettiğinizde değiştirmek ve mekanı kolayca başkalaştırabilmek için modüler mobilyalar iyi bir seçim olabilir.

Mobilya seçiminde bir diğer kritik konu sandalye seçimi. Özellikle uzun saatler çalışacaklar için yüksekliği, arkalığı ve kolları ayarlanabilir ergonomik bir ürün seçmek öncelik olmalı. Döşemelik kararı da yine ürünü ne kadar süre kullanacağınızla ilişkili. Örneğin uzun saatler çalışmayı planlıyorsanız deriden vazgeçmeniz gerekebilir.

4. renk

Mekan psikolojisine tesiri en büyük  unsurların başında renk geliyor. Kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden sizi en çok motive eden rengi belirlemeniz önemli. Eğer bu baskın bir renkse tek duvarda kullanmakta fayda var. genel duvarların altlığını açık tonlarda tutmak dikkat dağınıklığını özellikle küçük odalarda engelleyecektir

Turuncu, kırmızı gibi agresif renklerin kullanımı odaklanmayı zorlaştırabilir. Mekanı renklerle vurgulamak için doğaya gönderme yapacak toprak tonlarını tercih edebilirsiniz.

5. Dekorasyon

Yukarıda sözünü ettiğimiz maddelerin hiçbiri dekorasyondan bağımsız değil… dolap büyüklükleri, masa yerleşimi ve renk seçimiyle birlikte perde ve halı gibi tekstil ürünleri, duvar rafları bu başlığa dahil oluyor. Perde konusunda pratik kullanım bir kriter olmalı. Bunun yanında desensiz ve sade ürünler yine dikkat dağınıklığının önüne geçecektir.

Halı konusunda daha cesur hareket edilebilir. Desenli ve renkli ürünler mekana renk ve enerji getirecek.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?