Dekorasyonda her daim şık duran renk kombinasyonları

Bazı renk ikilileri, moda ne olursa olsun her zaman bir araya geldiklerinde ortama şıklık katar... Sizi hiç bir zaman yanıltmaz...

Renk kombinasyonları her sezon modaya göre değişkenlik gösterirler. Giysi sektöründe olduğu gibi ev dekorasyonunda da renk uzmanları tarafından belirlenen ve tüm vitrinlerde çeşitli renk kombinasyonları yapılarak beğenimize sunulur. Ancak bazı ikililer vardır ki moda ne olursa olsun her daim şıklık katarlar ortama. İşte size bunlardan 8 çift öneri.

Krem ve Gri-mavi:

online iç mimarlık nasıl çalışır

 

 

 

vr 360 ile iç mimarlık

 

 

 

 

 

Beyazın kadifemsi hali krem ile gözde renk gri-mavi birleşince nasıl da asil bir havaya bürünür ortam. Zerafet ve sadelik bir arada nasıl olunur diyorsanız çözüm bu ikilide. Evde salon ve yatak odalarında, uzun oturumlu restaurantlarda ferah alanlar yaratmak istediğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siyah ve beyaz:

Evet klasik bir ikili. Birbirinin tam zıttı olan bu iki renk bir araya geldiklerinde yarattıkları kombinasyon ile zamana meydan okur. Ortama iddialı bir ifade katmakla kalmaz aynı zamanda da karizmatik bir hava estirir. İşte tam bu nedenle de aşırıya kaçmamak için siyah beyaz kombinasyonunu seçerken yoğunluğuna dikkat etmek gerekir.

 

 

 

 

 

Pastel lavanta ve kömür grisi:

 

Pastel lavanta ferah ve huzur veren bir renktir, bunu baz renklerden olan kömür grisi ile yanyana getirdiğinizde patlatırsınız. Kömür grinin fon oluşturacağı yapı elemanlarının (duvar boyaları, zemin kaplamaları gibi) verdiği sert etkiyi pastel lavanta ile kırmak ortamı yumuşatacaktır.

Bej ve roze:

Bu ikili renk kombinasyonu her zaman tasarım dünyasında güçlü aktörler olmuştur. Bej ve roze ortama hem sakinlik hem şıklık kazandırır. Özellikle lake mobilyalarla, pirinç bronz gibi metallerle kombinlendiği zaman enfes sonuçlar verecektir.

Somon ve yaprak yeşili:

Doğanın rengi yeşili, enerji veren somonla birlikte eşleyince ortaya canlı, cıvıl cıvıl, neşeli bir ortam çıkması çok doğal değil mi? Renk kartelasında iki ayrı uçta bulunan bu iki rengin kombinasyonu başta cesaret gerektiyor olsa da sonuçta şık ve elit bir dekorasyon karşımıza çıkıyor.

Kahverengi ve kum beji:

 

 

Renk kombinasyonlarında klasik ikili olan doğaya ait iki renk. Ahşap rengi kahverengi ve kum beji bir araya geldiği her yerde başarılı sonuçlar çıkarırlar. Kahvenin baz oluşturması ve kum bejini vurgulaması ortama dingin ve ağırbaşlılık katmak istediğimizde tasrımda joker bir renk kombinasyonudur.

Mavi ve turuncu:

Mavinin serinliği turuncunun sıcaklığında erir mi? Yine tam zıt renklerin birleşimine enfes bir örnek daha. Korkmadan uygulandığında çılgınca değil ama cesur ve akılda kalıcı bir dekorasyon stili haline geliyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renk kombinasyonlarında bulunurken yoğunluk ayarını yapmak çok önemlidir. Bir rengi diğerinden daha baskın kullanmak bazı durumlarda akıllıca olacakken bazı durumlarda da sizi istediğiniz noktaya gitmekten uzaklaştırabilir. Bu konuda EvimiTasarla.net ekibimiz size seve seve tavsiyelerde bulunacaktır.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?