Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çatı katında yaşamak birçok açıdan avantajlı ve konforlu. Elbette doğru dekorasyon ile çatı katını avantaja çevirebilirsiniz. Çatı katlarının şeklinden ötürü eşya seçimi ve yerleşimi biraz zorlayıcı olabiliyor. Online iç mimarlık çalışmalarında çatı katında ne kadar geniş bir dekorasyon uygulanabildiğini görmek mümkün. Küçük alanlardan büyük atmosferler oluşturmak sadece doğru dokunuşlarla gerçeğe dönüşüyor. Evimi Tasarla iç mimar ekibi, çatı katı dekorasyonu çalışmalarıyla pratik, konforlu, şık ve modern dokunuşlar yapıyor. Bu konuda size birkaç küçük ipucu verebiliriz.

İşlevsel ürünlerle ferah yaşam alanı

online iç mimarlık nasıl çalışır

Her dekorasyonda temel unsurlardan biri işlevsel ürün seçimidir. Bilhassa küçük, dar, karanlık ya da çatı katı gibi şekil olarak farklı mimari söz konusuysa işlevsel ürünlere dikkat etmek gerekiyor. Mesela dolap ihtiyacı için çekmece ya da baza özelliği bulunan eşyalar seçilebilir. Kanepe ve yataklardaki baza hacmi sayesinde birçok eşya depolanabiliyor. Çatı katı dekorasyonundaki bir diğer püf noktası ise duvar tasarımı. Duvara monte edeceğiniz raflarla hem dekoratif hem de çok işlevsel bir alan yaratabilirsiniz.  Online iç mimarlık çalışmalarımızda da sıklıkla yer verdiğimiz raf sistemleri; kitap, çerçeve, süs eşyası, mum gibi birçok eşyanızı şık şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Çatı katı dekorasyonunda aydınlatmadan maksimum oranda faydalanmak mümkün. Çatı katı pencereleri genellikle tavandan açılıyor. Tavanda yatay formda bir pencere olması gün ışığının konforundan yararlanmanızı sağlıyor. Eğer uyku ve keyif alanınız çatı katında olacaksa açık tonlarda bir L koltuk tercih edebilir, pencerenin ışık açısına göre yerleştirebilirsiniz. Gökyüzündeki bulut ve yıldız manzarasını izleyeceğiniz şahane bir konfor alanınız olabilir. Yaşam alanınızı daha keyifli hale getirmek için ise çatı katınızın tavan yüksekliğine bağlı olarak bambu malzemeden tasarlanmış oval salıncak koltuk kullanabilirsiniz.  

Canlı bitkilerle yüksek enerjili dekorasyon

vr 360 ile iç mimarlık

Yaşam alanını konforlu, sıcak aynı zamanda modern bir atmosfere kavuşturmak için birkaç yeşil bitkiye ihtiyacınız olabilir. Online iç mimarlık kapsamında ev dekorasyonu yaparken mutlaka yeşilin gücünden faydalanıyor, yaşam alanlarına yeşil enerjisi sunuyoruz. Sizler de çatı katınıza yeşilin sıcaklığını yerleştirebilirsiniz. Yeşil, canlı bitkiler size doğal yaşam alanı konforu sunar. Özellikle ahşap ve bambu kullanımınız çoksa yeşil bitkilerle renk dengesini sağlayabilir, doğal görüntüyü destekleyebilirsiniz.

Online İç Mimarlık ile Çatı Dekorasyonu

Çatı katı dekorasyonu ya da küçük ev dekorasyonu yapmak keyifli bir süreç. Dekorasyonu seven ve bu işle uğraşan herkes çatı katı, kış bahçesi, teras, stüdyo daire gibi minimal alanlardan verimli bir dekorasyon çıkacağını bilir. Online iç mimarlık ekibimiz, çatı katından kış bahçesine kadar tüm yaşam ve kurumsal alanlarda kişiye özel dekorasyon çalışmaları tasarlıyor. Evinizi dekore ederken kusursuz sonuçlar almak istiyorsanız ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?