Çalışma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çalışma odalarının dekorasyonu mobilyadan dekorasyona kadar her detayıyla ince bir uyum yakalamalıdır. İç mimarlar, ev dekorasyonu ya da kurumsal dekorasyon yaparken çalışma odalarına ve ofis dekorasyonunu çok önemsiyor çünkü bu tür alanların çalışacak kişinin dikkatini dağıtmayacağı şekilde tasarlanmalıdır. Bu yüzden çalışma odanızı yeniden dekore edeceğiniz zaman ya da sıfırdan bir oda/köşe hazırlayacağınızda dikkatini dağıtacak unsurlara yer vermemenizi öneririz. Evde bir çalışma alanının olması aslında büyük bir özgürlük. Birçok kişi bu özgürlüğü ve konforu yakalamak için home ofis çalışma şekline geçiş yapıyor. Evde çalışmak kişiye her şeyden önce kıyafet özgürlüğü tanıyor, baskıdan uzaklaştırarak kendi zaman yönetimini yapmasını sağlıyor. Çalışma odası dekorasyonu bu nedenle dikkatli yapılmalıdır. Profesyonel bir çalışma alanı oluşturmak isteyenler işi bir adım ileriye taşıyor ve iç mimarlık desteği alıyor. Ülkemizin ve dünyanın birçok köşesinde online iç mimarlık hizmetleri veriliyor. Kapsamlı bir dekorasyon çalışması için iç mimar ile birebir buluşmadan internet üzerinden bile dekorasyon desteği almanız mümkün.

Çalışma Odasında Hangi Renkler Seçmeliyim?

online iç mimarlık nasıl çalışır

Duvar dekorasyonu çalışma odalarında ekstra önem taşıyabiliyor. Çünkü renkler çalışan kişinin dikkatini dağıtabilir ya da gözlerini yorabilir. Odanızda ne renk seçeceğinize karar veremiyorsanız eğer online ev dekorasyonu – çalışma odası tasarımları örneklerini inceleyerek karar verebilirsiniz. Bizim önerimiz ise gözlerinizi yormayan, zihninizi dağıtmayan renklere yönelmenizdir. Örneğin açık renkler kullanmak her zaman odanın daha aydınlık, parlak ve enerjik olmasını sağlar, motivasyonunuzu yükseltir. Ev dekorasyonu çalışması yaparken de açık renkler bu amaçla öncelikli tercih ediliyor. Koyu renkleri seven biriyseniz eğer koyu tonların gözleri çabucak yorduğunu, dikkat dağıttığını ve bir süre sonra boğucu hissettirdiğini söylemeliyiz. Aslında çalışma odalarında koyu renk sık gördüğümüz bir şey ancak böyle bir renk tercihinde aydınlatmalar çok titiz düzenleniyor. Böylece denge sağlanmış oluyor.

Çalışma Odası Mobilyaları Ne Olmalı?

Klasik bir çalışma odasında masa, masaüstü ya da duvar rafı ve bir sandalye olur. Bu düzen evde ve ofislerde genellikle böyledir. Ancak daha sıcak, daha huzurlu ve canlı bir tasarım arıyorsanız eğer  yapabilir, duvarlarınıza hem iş dosyalarınızı hem de sevdiğiniz kitapları, objeleri dizeceğiniz raflardan yerleştirebilirsiniz. Çalışma odası tasarımında temel eşyalar masa ve sandalye ile birlikte bir de dinlenme koltuğu olabilir. Bu koltukta yeri geldiğinde kısa uyku molaları verebilir, kitap ya da dosya okuyabilirsiniz. Mobilya seçiminizde odada geçireceğiniz vakti düşünerek hareket ederseniz eğer aşırıya kaçmadan sadece size lazım olan eşyaları bulabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?