Yatak Odası Dekorasyonunuz için Öneriler

Uyuma, dinlenme, rahatlama, stres atma kısacası özel bir alan olan yatak odaları, ev dekorasyonu için önemli bir alan kabul ediliyor. Yatak odasında hem zevklere hitap eden hem de dinlenmek için huzurlu bir atmosfer sağlayan dekorasyonu oluşturmadan önce nasıl bir tarz istediğinize karar vermelisiniz. Modern, Country, İskandinav, geleneksel gibi pek çok dekorasyon tarzı bulunuyor. Yatak odası dekorasyonu belli bir tarza göre düzenlenirse sonuç verimli olur. Yatak odanızın adeta bir sığınak olduğunu unutmamalı; renkler ve eşya konusunda sizi dinlendirecek, ruhunuza iyi gelecek seçimler yapmalısınız. İç mimarlar, profesyonel dekorasyon hizmeti verenler, yatak odalarını tasarlarken odanın uyku ve dinlenme odası olduğu detayını dikkate alıyor.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

online iç mimarlık nasıl çalışır

Modern yatak odası dekoru açık renklerden ve şık mobilyalardan oluşuyor. Örneğin zeminde koyu renk parkeler yerine daha açık, modern renkler seçiliyor. Duvarlarda ise gri, beyaz hâkimiyeti söz konusudur. Modern dekorasyonda aslında sadece soft renkler yer almıyor. Örneğin siyah ya da koyu bordo modern yaşam alanlarının çok sık kullanıldığı renklerdir. Bu yüzden koyu renk seviyorsanız rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Duvar tasarımı odanın genel havasını etkileyeceği için renk seçimini bilinçli yapmanızı öneririz. Yatak odanız aydınlatmalar ve gün ışığı ile istenilen aydınlığa kavuşacağı için koyu renk seçiminde tereddüt etmemelisiniz. Duvar rengine karar verdikten sonra sıra mobilyalara geliyor. Modern yatak odası dendiğinde akla gelen ilk yatak modeli, yere yakın alçak modeller oluyor. Ancak yüksek yataklar ya da çelikten somyalar, çelik yatak başlıklı modeller de modern ve romantik bir dekorasyonun vazgeçilmezidir.

yaparken minimal bir yaklaşım sergileyerek çok şık, çok işlevsel, çok modern bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Zeminde ise mutlaka halı kullanmanızı öneririz. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın sert bir zemin yerine yumuşacık, dolgulu bir halıya temas etmesi mutlaka hoşunuza gidecektir. Modern dekorasyonda yatak odası için tüylü, yumuşak dolgulu, tek renk ya da geometrik desenlerin olduğu açık tonlarda halılar ön plana çıkıyor. Halı küçük olabilir, kare form yerine yuvarlak formlarda olabilir. Yatağın her iki yanına ve ön bölümüne konulmasını önerdiğimiz halılar küçük parçalar halinde, yolluk şeklinde kullanılabilir. Yatak odanızda aksesuar seçimini en sona bırakın. İlk başta aksesuar alıp bu aksesuarlara göre dekorasyon yapmanız sizi kısıtlayabilir. Her şey tamamlandıktan sonra ufak dokunuşlara yani aksesuarlara geçiş yapabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?