Bohem Dekorasyon ile Tanışıyoruz

Fransa’da doğan bohem dekorasyon tarzı gezginlerin, sanatçıların, yazarların ve çoğunlukla Çingene kültürünün etkisiyle doğmuştur. Çingene kültüründeki özgürlüğün ve gezgin yaşam arzusunun hissedildiği bohem akımı, dekorasyonda oldukça seviliyor. Bohem dekorasyon, mekâna özgürlüğü taşıdığından yaşam alanlarının konforu yükseliyor. Renkli, enerjisi yüksek, biraz dağınık gibi görünen ama aslında belli bir düzeni olan bohem dekorasyon, günümüzde çok seviliyor. Öyle ki evlerle birlikte kafe ve restoranlarda da sıklıkla uygulandığını görüyoruz. Bohem stilini uygulamak için özel bir çalışma yürüten iç mimarlar, daha çok kişiye ulaşabilmenin yolunu online iç mimarlık sayesinde başarıyorlar. Bohem tarzı oluşturmak biraz da doğru renkler ve doğru eşyaları bir araya getirmekten ibaret aslında. Online iç mimarlık çalışmaları rehber niteliğinde renk ve eşya seçimi için yardımcı olduğundan kolaylıkla bu özgür ruhu evinize yansıtabilirsiniz.

Bohem Dekorasyonda Öne Çıkan Renkler

online iç mimarlık nasıl çalışır

Renkler, desenler, motifler bohem stilin enerjisini yükseltiyor. Rengârenk koltuklar ya da tek renk, yumuşak tonlara sahip bir kanepe üzerine atılmış birden fazla renge sahip kırlentlerle bohem stilin özgürlüğünü yansıtmak mümkün. Bohem dekorasyonla ilgili online iç mimarlık çalışmalarını incelediğinizde uyumlu renklerle birlikte zıt renklerin de kullanıldığını görebilirsiniz. Örneğin mercan rengi bir kanepenin üzerine renkli kırlentler koyabilir, zeminde ise desenleriyle biraz daha otantik ya da geleneksel desenlerin olduğu saçaklı kilimler kullanabilirsiniz.

Bohem Dekorasyonda Eşya Seçimi ve Yerleşimi

Bohem dekorasyon, yaşanılmış hissi veren eşyalarla oluşturuluyor. Bu tarz bir dekorasyon oluşturacağınız zaman yeni, parlayan eşyalara ihtiyacınız yok. Eskimiş hatta bölgesel olarak deformasyona uğramış bir sehpayı doğru renk ve ana parçalarla birlikte evinizin salonunda şık biçimde kullanabilirsiniz. Senelerdir o eşyalarla birlikte yaşıyormuşsunuz havası vermek bohem stilim inceliklerinden biri. Saçaklı kilimler, eskitme sehpalar, doğal ahşap tonları, işlemeli örtüler, geleneksel motifler, hasır mobilyalar, makrome duvar süsleri bohem dekorasyonun detaylarını oluşturuyor. Yaşamınızda yeri olan eski, vintage eşyaları rahatlıkla gün yüzüne çıkarıp bohem dekorasyon çalışması kapsamında kullanabilir, kişiselleştirilmiş bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Ev dekorasyonu yaparken kendinizden parçalar, detaylar, fotoğraflar kullanarak daha sizden bir stil çıkarabilirsiniz. Bohem dekorasyonda biraz da bu kişisel özgürlük ruhu bulunuyor.  

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?