Salon Küçük Dekorasyon Büyük

Küçük salon dekorasyonu fikirleri arıyorsanız eğer şanslısınız. Salon evlerin en çok özenilen odası, kabul edelim. Salonun küçük olması ilk başta çok can sıkıcı olabiliyor ancak doğru dekorasyon uygulamasıyla her mekân olduğundan daha ideal hale dönüşebiliyor. Bazen büyük salon dekorasyonu da yanlış eşya yerleşimiyle kullanışsız ve konfordan uzak olabiliyor. Burada önemli olan renkler, eşyalar, uygulanabilir dekorasyon fikirleridir. Çok yüksek bütçeler ayırmadan profesyonel iç mimarlık desteği alarak zihninizde bir türlü oturtamadığınız salon dekorasyon fikirlerini işin ehline kişilere teslim edebilirsiniz. Aradığınız sade şık salon dekorasyonu veya modern salon dekorasyonu mu? Hayalinizdeki dekorasyon stili her ne ise en güzelini sizin için hazırlayacak profesyonellere bırakarak, Online iç mimarlık gibi pratik bir hizmetten yararlanabilir ve salonunuzu köşe bucak iyi bir dekorasyonla şekillendirebilirsiniz. Bugün sizlere küçük salon dekorasyon fikirleri kapsamında önerilerde bulunacağız. Kendi salonunuzda uygulayabilir ya da size özel fikirler için az önce bahsettiğimiz online iç mimarlık fırsatını değerlendirebilirsiniz. Hadi başlayalım.

Salonunuzun aydınlatmasını ihmal etmeyin

online iç mimarlık nasıl çalışır

Salonunuzun küçük olduğunu aydınlatma aşamasında sakın aklınızdan çıkarmayın. Bir alanı gösteren önce aydınlatma ve gün ışığıdır. Gün ışığı alıyorsa hava karardıktan sonra güçlü bir aydınlatma kurmaya özen gösterebilirsiniz. Ancak gün içerisinde de karanlıktan şikâyetçiyseniz yine bu yönde aydınlatma çalışması denemenizi öneririz.

Basit düşünün, sade salon dekorasyonu oluşturun

Küçük dekorasyonlar için mümkün olduğunca sade düşünmelisiniz. Mağazanın geniş alanında minimal gibi duran mobilyanın salonunuzda hantal durabileceğini unutmayın. Bu aşamada online iç mimarlık hizmetinin nimetlerinden yararlanmak mümkün. İç mimarlar, dekorasyon fikirleri verirken ya da kapsamlı bir dekorasyon rehberi hazırlarken alan ölçülerini, gün ışığını, yaşam alanını, evde yaşayan üyeleri dahi düşünerek çalışıyor. Uzun yıllar kullanabileceğiniz ya da arada sırada kendi kafanıza göre değiştirmek isteyeceğiniz bir salon dekoru için iç mimar desteğiyle salonunuzu çok yönlü ele alabilirsiniz. Böylelikle yalın bir salon için pastel renkler, minimal koltuklar, L kanepeler, modern mobilyalar ve duvar tasarımlarıyla ilgili kişisel zevkinize göre hareket edebilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Eşya yerleşiminde her alanı değerlendirin

Küçük salon dekorasyonunda akla gelen ilk mobilya L kanepeler oluyor. L kanepeler işlevsel ve son derece modern üstelik konforlu bir seçenek ancak başka alternatifleriniz de var. Akıllı mobilyalar ile hem klasik bir mobilya takımı hem de L koltuk düzeni uygulayabilirsiniz. Diğer yandan ise eğer ziyaretçi trafiğiniz olmuyorsa bir kanepe iki berjer şeklinde modern, samimi ve konforlu bir salon tasarlayabilirsiniz. Yerden yükselen eşyalar yerine ise duvar dekorasyonu fikirlerini değerlendirin. Kitaplık, aksesuar, fotoğraf köşesi gibi kendinizden bir şeyler eklemek istediğinizde salonunuzda yerden tasarruf ettirecek zarif raf ve kitaplık modelleri bulabilirsiniz.

TV Ünitesi seçiminde işlevselliğe dikkat edin

TV üniteleri artık salonlara taşınıyor. TV ünitesi seçerken küçük salonunuzu daha işlevsel yapacak modelleri inceleyin. Alt bölümü depolama alanı olan, üst bölümü ise kitaplık şeklinde tasarlanan gerçekten çok şık ve modern TV üniteleri var. Salon iç dekorasyon örneklerini inceleyerek size en uygun seçeneği keşfedebilirsiniz. Online iç mimarlık kapsamında da öne çıkan TV üniteleri, mekânın renk geçişini de dengeliyor. Diğer yandan ise eşya kalabalığını önlüyor, ekstra depolama alanı avantajı sunuyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?