Bahçe Aydınlatması Fikirleri

“Bahçe oturumları en keyifli vakit geçirdiğimiz yerlerdir” dersek yanlış olmaz herhalde… Düzenli, şık ve konforlu bir bahçe dekorasyonu ile evinizin en güzel köşesini oluşturma fikri bu yaz aylarında daha da büyük önem kazanıyor.

Dekorasyon, iç mimari tasarım denilince birbirinden farklı çeşitli unsurlar devreye giriyor. Hepsi ayrı ayrı çok önemli ve tasarıma kimlik katıyor. Biz bu yazımızda sizinle bahçe dekorasyonunda aydınlatma fikirlerini paylaşacağız. Ayrıca sizin için seçtiğimiz ürünlere de yazımızda yer vereceğiz.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Aydınlatma her mekanda olduğu gibi bahçenizi dekore ederken de önemsemeniz gereken bir konu. Çünkü aydınlatma; ürün görselinin yanı sıra mekanın aydınlığı ve ışık yayma şekli ile ortamın havasını bütünüyle değiştiriyor.

Bahçe aydınlatmasında kullanılan ürünlere rattan, metal, cam ve ham ahşap malzemeler çok yakışıyor. Ürünü seçerken bahçe dekorasyonunda yansıtmak istediğiniz stile uygun olmasına dikkat edin. Ürünün modeli ve malzemesini bu mimari stile göre belirleyebilirsiniz.

Bahçelerin Vazgeçilmezi Fenerler…

Bahçe dekorasyonuna dekoratif fenerler çok yakışıyor. Aplik, direk aydınlatma gibi seçeneklerde de kullanılan fener modeli bahçe aydınlatmalarının klasiği diyebiliriz. Fener gibi farklı mumluk çeşitleri de kullanarak mum ışığının sıcak etkisini bahçenizde hissedebilirsiniz.

Büyük bahçelerin bekçileri lambaderler

vr 360 ile iç mimarlık

Direk aydınlatmalar genellikle daha büyükçe bahçelerde kullanılıyor. Ortamı iyi aydınlatan bu ürünler işlevsel olmasının yanı sıra şık bir görsel ortaya koyuyor.

Zemin Aydınlatmasıyla Stil Sahibi Bir Ruh

Zemin aydınlatması diğer mekanlardan farklı olarak en çok bahçe aydınlatmasında önemseniyor. Zemin aydınlatması ile bahçenize bambaşka bir atmosfer kazandırmak mümkün. Çimlerin içinde, taş basamaklarda veya çakıl taşlarında kullandığınız spot aydınlatmanın bahçenizi aydınlatırken katacağı şıklığı düşünün…

Tamamlayıcı Apliklerle ışık derinliği kazandırın

Birbirinden şık duvar aplikleri yaydığı loş ışık ile size göz zevkini tattırıyor.

Downlight gibi ışığı yönlendirilmiş aplik armatürler ile farklı tasarımlara olanak tanıyabilirsiniz. Çatı konstrüksiyonu var ise tavan aydınlatması, oturma grubu yanında bir lambader veya abajur… Birbirinden çeşitli aydınlatma seçeneklerinden bahçenize uygun olanları tercih ederek bahçenizde aydınlatma tasarımı yapabilirsiniz.

Bahçenizdeki verandanızın komple dekorasyonu için profesyonel destek almak isterseniz online tasarım hizmetleri sizin için ekonomik ve avantajlı hizmetler sunmakta…

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?