Küçük Ev Dekorasyonu

Son zamanlarda gelişmiş ülkelerde başlayan akımlardan sonra insanlar artık yaşam alanlarını daraltmaya başladı. Ayrıca tüm dünyada ev fiyatlarının artmaya başlamasıyla birlikte evler küçülmeye başladı.  Artık yeni çiftlerde büyük evlere düzinelerce eşya toplamak yerine, daha küçük evlerde yaşamayı seçiyor. Burada da küçük ev dekorasyonu karşımıza çıkıyor. İnsanlar küçük evlere yerleşirken tüm ihtiyaçlarının da yer almasını istiyor.

Küçük evlerin dekore edilmesi sırasında insanlar hiçbir ihtiyaçlarından taviz vermek istemiyorlar. Bunun için de küçük evlerini dekore ederken profesyonel destek almak istiyorlar. Minimal dokunuşlar ve kullanışlı tasarımlar küçük evlerinde işlevsel şekilde kullanılmasını sağlıyor.  Küçük evlerinizi istediğiniz gibi dekore ederek aradığınız tüm özellikleri evinizde bulabilirsiniz.

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük evlerin çoğu zaman insanın içini boğacağı düşünülür. Ancak doğru dekore edilen bir ev ne kadar küçük olursa olsun geniş gözükebilir ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayabilir. Ayrıca doğru döşenmiş bir ev küçüklüğü önemli olmaksızın insanların her ihtiyacını barındırabilir. Küçük ev dekorasyonu yaparken sizlere bazı öneriler sunalım;

Minimal Dokunuşlar Yapın

Küçük ev dekorasyonunda kapı arkası askısı, dolap içi depolama çözümü, birden fazla işlevi yerine getiren minimal dokunuşlar alanı düzenli ve verimli kullanmanızı sağlayacaktır

Gün Işığından Faydalanın

Küçük evlerin gün içinde güneş ışığından faydalanması daha ferah ve geniş gösterecektir.  Gün ışığından tam yararlanabilmek için küçük ev dekorasyonu yaparken ince perdeleri seçebilirsiniz.

Aynı Odadaki Farklı Alanları Ayırın

Küçük evlerde aynı odada birden fazla alan yer alabilir. Mesela oturma odası ile yemek alanı aynı odadaysa farklı noktalarda ayırarak kalabalığa engel olabilirsiniz.

İç ve Dış Alanları İç İçe Geçirin

Küçük evlerde balkon gibi dış alanları evin içiyle birbirinin devamı gibi oluşturursanız daha geniş hissi yaratabilirsiniz.

Renk Seçimine Dikkat Edin

Küçük ev dekorasyonu yaparken açık ve pastel renkleri tercih ederseniz daha ferah ve genişlik hissi barındıran bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Fazla Eşyaya Yer Vermeyin

Küçük evlerde sadece kullanacağınız eşyalara yer verin. İhtiyacınız olmayan eşyalar kalabalık oluşturarak sizi boğacaktır. Küçük evlerde az ancak işlevsel eşyalar kullanmak daha doğru olur.