Bahar Dekorasyonuna Hazır Olun!

Kış mevsimini yavaştan geriye bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde doğa usulca uykusundan uyanıyor. Çiçekler, kuşlar, güneşli havalar baharın coşkusunu yaşamamıza yetiyor ancak yaşadığımız alanlarda yapacağımız ufak tefek dekorasyon adımlarıyla bu enerjiyi üst seviyeye çıkarabiliriz. Sizce de evinizi kış havasından çıkarıp bahar dekorasyonu ile canlandırmanın vakti gelmedi mi? Ev dekorasyonu yaparken mevsimlere göre hareket ederek her mevsimin ışıltısını, sıcaklığını evinize taşıyabilirsiniz.

Ev tekstilinde pastel tonlara geçiş

online iç mimarlık nasıl çalışır

Yaşam alanlarınıza baharın enerjisini taşımak istiyorsanız eğer işe salondan başlamanızı öneriyoruz. Salon gibi sık kullanılan bir alanda atmosferi değiştirmek zihni tazelemeye yardımcı oluyor. Salon dekorasyonu yaparken kırlentlerinizin kılıfını daha canlı, açık, çiçekli modellerle değiştirebilirsiniz. Koltuk şalları kullanıyorsanız eğer kahve tonlardan vazgeçip püsküllü, açık renkli şallara yönelmeyi düşünün. Bahar ve yaz aylarında zeminde kilim – halı kullanmayı seviyorsanız eğer yine soft renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu tonlarda mobilyalara sahipseniz eğer perde, kilim, kırlent gibi ev tekstil ürünlerinde pastel renkleri kullanabilirsiniz.

Yatak odasında daha dinamik renkler

Yatak odası dekorasyonu yaparken odaya yön veren şey aslında yatak örtüleridir. Odadaki en büyük şey yatak olduğundan, tercih edilen örtünün rengi ve modeli genel dekoru etkiliyor. Kışın koyu renk yatak örtüleri revaçta oluyor. Bahar aylarında ise açık, yumuşak renkler ve tonlar öne çıkıyor. Uçuk maviler, pembeler, limon sarıları, beyaz ya da krem rengi gibi daha sakin fakat iç açan renkler tercih ederek yatak odanızda basit bir dekorasyon değişikliğine gidebilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Aksesuar seçiminde altın detaylar

Dekorasyon çalışmaları aksesuarlarla zenginleşiyor. Sehpalar, dresuarlar, kapı süsleri, banyo aksesuarları, duvar tasarımı sağlayan raf sistemleri, objeler, dokuma tekstil ürünleri evin dekorunu şekillendiriyor. Bahar dekorasyonu oluştururken minimal değişimlere gidebilirsiniz. Altının zarif görüntüsünü evinize taşıyarak çok hoş detaylar yakalayabilirsiniz. Örneğin minimal ya da büyük salon sehpaları seçiminde altın köşeleri olan modelleri tercih edebilirsiniz. Güneş ışığının ve aydınlatmanın da etkisiyle altın detaylar çok hoş bir şekilde parıldayarak odanın enerjisini yükseltir. Dekoratif objelerde dore ve altına ağırlık vererek çok basit farklılıklar yaratabilir, baharın enerjisini evinizde hissedebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?