Küçük Salonlara Özel Şahane Dekorasyon Önerileri

Modern şehir yaşamı evlerin küçülmesine, odaların ise daha da minimal tasarlanmasına sebep oluyor. İnsanlar da evdeki nüfus sayısı az hatta çoğunlukla tek yaşadığı için büyük evler yerine küçük evlere yöneliyor. Küçük bir evde yaşamanın iyi yönleri ısınma – yalıtım masraflarının azalması, temizliğin kolay yapılması ve gereksiz eşya yoğunluğunun olmamasıdır. Sorun kabul edilen yönü ise küçük ev dekorasyonu. Aslında bu düşünce tamamen ön yargı çünkü küçük evler için dekorasyon fikirleri bulmak ve uygulamak çok daha mümkün. Bugün sizler için küçük salon dekorasyonu sorununu ele aldık ve pratik öneriler hazırladık. Haydi inceleyelim.

Duvarların işlevselliğini küçümsemeyin

online iç mimarlık nasıl çalışır

Salon dekorasyonu yaparken duvarları sadece ayna ya da tablo asmak için kullanmayı düşünüyorsanız eğer bu düşüncenizden hemen vazgeçin. Size önerimiz duvar raflarıyla hem göze hitap eden hem de size depolama alanı sunan duvar tasarımı oluşturmanız. Örneğin bir duvarınızı raf sistemleriyle donatarak kitaplarınızı, içerisine fazla eşyalarınızı koyabileceğiniz dekoratif kutuları şık şekilde sıralayabilirsiniz. Eğer salonunuzda iki kolon arası boşluk varsa bu bölümü boysan boya raf yaptırmanızı öneririz. Mümkünse beyaz yapacağınız bu rafların bir kısmını fotoğraf, obje, ev bitkisi için kullanabilirsiniz.

Açık renklerin gücüne inanın, kullanın

Dekorasyon önerileri listelerinin vazgeçilmezi açık renkler en çok küçük alan dekorasyonunda işe yarıyor. Gerçekten seveceğiniz bir salon tasarımı uygulamak istiyorsanız eğer açık renklerin gücüne inanın. Beyaz, kum beji, açık gri, krem, kemik rengi gibi çeşitli tonlardaki açık renklerle salonunuzun derinlik algısını yükseltebilirsiniz. Üstelik uzun vadede sıkılmazsınız, dekorasyonu ise duvar renklerine takılmadan dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Mobilya seçerken kendinizi yenileyin

Salonunuzu dekore ederken küçük bir alana sahip olduğunuzu unutmayın. Alıştığınız büyük, geniş, kaba, hantal mobilyaları aklınızdan çıkarın ve modernize edilmiş mobilyalara yönelin. Mobilya seçiminizde klasik iki berjer iki üçlü kanepe gibi kalıplara takılmayın. Küçük salonunuza sadece bir tane üçlü kanepe alıp bir tane berjerle tamamlayabilirsiniz. Geri kalan alanlar için yerden tasarruf ettirecek minder alternatifini değerlendirmenizi öneririz. Modern, şık, konforlu bir dekorasyon için minderler oldukça samimi görüntü sağlıyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?