Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Günün yorgunluğunu attığınız ve ailenizle, sevdiklerinizle birlikte ya da kendi küçük dünyanızı kurduğunuz yaşam alanları evler, iyi bir dekorasyonu hak ediyor. Ev herkes için güvenli ve huzurlu bir yuva anlamına geldiğinden birçok kişi yaşadığı yeri gönlüne göre düzenlemek hatta istediklerini profesyonel bir iç mimarlık desteği ile yapmak istiyor. Ev dekorasyonu nasıl olur, hangi renkler tercih edilir gibi sorular herkes için farklılık taşıyor. İç mimarlar ve dekoratörler istediğiniz tarzı oluşturmak için evinizin büyüklüğünü, odaların hacmini, dairenin konumunu bile göz önünde bulundurarak size özel dekorasyon tasarımları hazırlıyorlar.

Online iç mimarlık hizmeti de veren iç mimarlar, ev dekorasyonu çalışması için önerilerde bulunuyor, iş etkili öneriler;

online iç mimarlık nasıl çalışır

Kendi tarzınızı bulun: Evde yaşayacak olan kişi siz ve sevdikleriniz olacağına göre ev dekorasyonunu yaparken kendi tarzınızı yansıtmalısınız. Nasıl bir şey istediğinizden emin değilseniz eğer endişelenmeyin, iç mimarlar bunun için var. Sevdiğiniz renkler, beklentileriniz, aradığınız konfor ve güvenlik iç mimarlar tarafından özenle ele alınıyor. Sadeliği seviyorsanız çok şık, sade, rahat bir eve kavuşabilir; biraz gösteriş olsun derseniz eğer aksesuarların desteği ile dengeli bir şıklık yaratabilirsiniz.

Huzur köşeleri tasarlayın: Ev dediğimiz mekân dinlenme, huzur bulma ve stresten arınma yeriyse eğer o halde evinizin bir köşesinde size özel bir alan tasarlayabilirsiniz. Örneğin kitap okuma köşeleri bu anlamda en ideal seçenektir. Konforlu bir koltuk, mini bir kitaplık ile köşenizi hazırlayabilirsiniz. Okuma köşesi yerine pencere önünde bir manzara köşesi de oluşturabilirsiniz. Salon tasarımı yaparken boş kalan köşeleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

vr 360 ile iç mimarlık

Rahat mobilyalar tercih edin: Salon dekorasyonu yaparken seçeceğiniz mobilyalarda sadece görüntüye aldanmayın. Hem çok rahat hem de son derece şık koltuk takımları bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Açılır kapanır koltuklar, büyüyen masalar, şık sehpalarla salonunuzu gayet güzel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Renk ve aydınlatmaya özen gösterin: Renklerin psikoloji üzerinde pek çok etkisi bulunuyor. Örneğin dinlenmek, canlanmak için renklerin gücünden yararlanabilirsiniz. Duvar tasarımı yaparken renkleri keyfi seçmek yerine anlamlarına göre seçebilirsiniz. İç mimaride renkler mekânın aydınlatmasını da etkiliyor. Çok koyu renkler tercih etmeniz durumunda kullanacağınız aydınlatmaları güçlendirmeniz gerekebilir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?