Çalışma Odası Dekorasyon Önerileri

Çalışmayı verimli hale getiren şey düzenli bir çalışma odasıdır. Motivasyonun düşmemesi ve dikkatin dağılmaması için dekorun önemli olduğunu belirten iç mimarlar, herkesin kendisine göre bir çalışma odası dekorasyonu yapmasını öneriyor. Özellikle home office çalışmanın yaygın olduğu günümüzde, ev içerisinde profesyonel bir çalışma alanı oluşturmak şart. Ev içerisinde hem gerçek bir iş yaşamı hem de konforlu bir alan yaratmanın mümkün olduğunu zengin örneklerle görebiliyoruz. İç mimarlık desteği ile çalışma odalarında ferah bir atmosfer oluşturulabiliyor. Minimal yapılarda tıpkı büyük yapılardaki ideal sonuçlar alınabiliyor. Dekoratörlerden ve iç mimarlardan gelen dekorasyon önerileri dikkate alındığında ortaya son derece verimli odalar çıkıyor. İşte pratik öneriler;

Kolonlar arası dekor: Çalışma odası olarak düşündüğünüz odada çıkıntı oluşturan kolonlar varsa eğer dekorasyon zorlaşır diye düşünmeyin. Kolonlar arasındaki çıkıntılar şahane bir çalışma masası ve kütüphane olabilir. İki kolon arasına o alana özel masa yaptırabilir ve üst bölümüne tavana kadar uzanan bir kitaplık tasarlayabilirsiniz. Çalışma odası tasarımı böylece ana hatlarıyla hazır hale gelir. Kolonlar arasındaki bölmeler daha dar ve elverişsiz ise sadece kitap – obje koyacağınız minimal, dar raflar olarak kullanabilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                                 

online iç mimarlık nasıl çalışır

Tek renk tasarım: Çalışma odanızda tek renk görmek istiyor ve sakinliğin odaklanmanıza yardımcı olacağını düşünenlerdenseniz eğer  sunan profesyonellerin de önerdiği gibi açık ya da koyu bir renk seçip tüm odayı bu renkler hakimiyetinde dekore edebilirsiniz. Odayı renklendirmek için ise perde, çiçek, tablo, renkli kutular kullanabilirsiniz. Elbette renk kartelâsının çok çeşitli olmamasına özen gösterin, fazla renk karmaşası dikkatinizin çabuk dağılmasına neden olur.

Pencere önü çalışma masası: Kasvetli bir ortamdan hoşlanmayan, yeşili ve gökyüzünü görmek isteyenlere pencere önünde bir çalışma odası dekoru öneriliyor. Masa dışarıya bakacak konumda yerleştirilir, kitaplık ihtiyacı varsa masanın sağ ve sol bölümünde kalan duvarlar kullanılır. Ofis tipi Store perdeler ya da daha efil efil hava veren şifon fonlarla motive edici bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Aydınlatma tercihleri: Çalışılacak ortamın ne çok keskin ne de çok karanlık olması öneriliyor. Işığın göz yormayan fakat iyi aydınlatan kıvamda olması gereklidir. Ev dekorasyonu yapılırken de aydınlatma önem taşıyor. Ayarlanabilir ışıklar kullanmak çalışma odasında istenilen ışık düzeyini sunmaya yardımcı oluyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?