Pencere Önü Dekorasyon Tasarımları

Ev dekorasyonu çalışmalarında yaşam alanları baştan aşağı yeniden tasarlanırken pencere önlerinde de değişimler yapılıyor. Aslında pencere kasası, rengi, panjuru gibi alanlarda yapılan değişiklikler zamanla yerini daha komplike ve özel tasarımlara bırakmıştır. Şimdilerde iç mimarlık desteği alan ev sahipleri, pencere önünde okuma köşeleri, dinlenme bölümü, manzara alanı gibi farklı amaçlara hitap edecek bölümler yapılmasını istiyor. Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği bu çalışmalarda, iç mimarların ehil çalışmaları neticesinde ortaya gerçek bir keyif köşesi çıkabiliyor. Üstelik birçok evin mimarisinde pencere bölümünde çıkıntı ya da cumba benzeri bir tasarım olduğundan iç mimarlar bu alanları istediği gibi değerlendirebiliyor. Evin dışarıyı izlediğimiz bölümü olan pencereler aslında yeniliklere oldukça müsait bir alan. İç mimarlar pencere önü için tasarladıkları özel koltukların alt bölümünü mini bir kütüphaneye bile dönüştürebiliyor.

Pencere bölümünü değerlendirmek için özel bir çıkıntı, ölü alan ya da kolona ihtiyaç duyulmuyor. Küçük alanlar için tek kişilik bir oturma – okuma köşesi yapılabiliyorken geniş alanlarda misafir ağırlanabilecek kadar geniş, konforlu, özel bir ev dekorasyonu gerçekleştirilebiliyor. Bu çalışmalara duvar tasarımı da dâhil edilerek baştan aşağı iyi bir görüntü oluşturuluyor. Çiçekler, yumuşacık koltuklar, kanepeler, geleneksel tarzın yıldızı sedirler, mini kütüphaneler,  ev dekorasyonunu canlandıracak objeler, aynalar pencereli alanları zenginleştiriyor. Pencere bölümlerini daha kullanışlı hale getirmenin ana amacı doğal gün ışığından en verimli şekilde faydalanmaktır. Camlardan süzülen güneş ışığından verim almak için oturma köşelerini güneş açısına göre ayarlamak evin içinde geçirilen zamanı daha kaliteli, sağlıklı hale getiriyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Ev dekorasyonunda online iç mimarlık çalışmaları kapsamında sadece oturma odası ya da salon gibi alanların pencere bölümlerine tasarım yapılmıyor. Çocuk ve genç odalarına, çalışma odalarına ve hobi odalarına da bu tarz çalışmalar yapılıyor. Evin büyüklüğüne göre yapılacak tasarım farklılaşıyor. Yaşam alanlarında huzurlu, konforlu alanlar oluşturmayı hedefleyen iç mimarlar ve dekoratörler, mekânlara yenilik katacak özel tasarımlarıyla beklentileri karşılıyorlar. Pencere önünde koltuk, sedir tasarımı aslında çok yeni bir uygulama olmamasına karşın kullanılan renkler, koltukların tasarımı ve uygulama biçimi bakımından daha yeni ve özgün görünüme kavuşuyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?