Yazlık Sofralar

Havanın güzel olmasını fırsat bilerek açık havaya taşıdığımız sofralarla keyifli yemek etkinlikleri düzenlemek yazın sevdiklerimizle buluşmanın güzel yollarından biri… Özellikle kalabalık sofralar kurulduğunda, yemek masasında sohbet ederek geçen saatler hep keyifli olmuştur. Yemeği keyifli bir aktiviteye çeviren bu sofraların baş tacı elbette etrafını saran insanlar, ancak sofranın düzeni de harika olsa, bu güzel atmosfere bir hava katsa hiç de fena olmaz, değil mi?

 

 

Bu yazımızda sizinle, yazlık sofralar konusunda tasarıma dair fikirler paylaşacağız.

 

Yazlık sofralarımızı tasarlamak eğlencelidir. Öncelikle masanın konseptini ve renk paletini belirlemek size düşünme sürecinizde kolaylık sağlayacaktır. Kombinleyeceğiniz renkler ve kullanacağınız ürünler masanızın stilinde belirleyici unsurlar olacaktır. Yazlık sofralara yakışacak tema ve tematik ürünlere birkaç örnek verecek olursak; deniz ve kumsal temalı ürünler, hasır kullanımı, deniz kabukları, bahçe, bitki konsepti, moroccan stili dediğimiz seramik ve çömlekler ile iç açıcı sofralar hazırlayabilirsiniz.

 

 

Basit fikirler ile çok hoş detaylar yakalayabilirsiniz. Tabaklara konan dekorasyon amaçlı bir biber, bir yaprak veya küçük bir not basit ama tatlı bir ayrıntı katacaktır. Masa örtüsü, runner, peçete, yemek takımı, aksesuarlar arasındaki uyum ahenkle tasarlandığında geriye iştah açıcı sofranıza lezzetli yemekleri getirmek kalıyor…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazlık sofralarda aydınlatma önemli olan bir diğer unsurdur. Masa üzerinde aksesuar olarak da bir değer katan, şamdanlar ile daha da şıklaştıracağınız veya farklı tasarımlar ile masanızın konseptine uyduracağınız mumlar… Masanın üzerinde asarak tekil veya çoklu şekilde kullanacağınız sarkıt aydınlatma ürünleri, veya yerden aydınlatma ürünleri ile ; aydınlatma tasarımının gücünden faydalanarak dekorasyona zenginlik katabilirsiniz. İç mekanda ise ışık alan aydınlık bir mekan olmasına özen göstermelisiniz. Ancak tercih ettiğiniz aydınlatma doğrudan göze gelen ve kuvvetli bir ışık olmamalı ki gözleri rahat etmesin. Sofranız dış mekanda ve bahçede ise ağaçları kullanarak asacağınız aydınlatma ürünleri ile bambaşka bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Sevdiklerinizle keyifli, bol sohbetli, dekoratif yazlık sofralarınız olsun ! …

 

EvimiTasarla’ dan Sevgiler…

 

.