Yatak Odası Halı Seçimi

Dekorasyonda halı ve perde seçimi oluşturulan düzeni tamamlayan ana aksesuarlardır. Mobilya seçimi, duvar tasarımı, parke tercihleri kullanılacak halıyı doğrudan etkiliyor. Tasarım yapılan odada halı olmadığında oda ne kadar özenli olursa olsun çıplak göründüğünden halı her zaman temel aksesuarlardan kabul edilmiştir. Ev dekorasyonu çalışması yaparken oturma alanlarının halısı daha kolay seçilebiliyor ancak söz konusu şey yatak odasıysa karar vermek zorlaşabiliyor. Yatak odası az vakit geçirdiğimiz yer gibi görünse de aslında dekorasyon anlamında önem verilmesi gereken bir alan. Özellikle kaliteli uyku için eşya seçimi, renkler, eşyaların oda içindeki yerleşimi önem taşıyor. İç mimarlık desteği ile yatak odasını düzenleyenler başarılı sonuçlar alıyor. İç mimarlar, bir alanı en verimli şekilde ele alıp değerlendiriyor, rehberliğiyle konforlu alanlar oluşturuluyor. Sizler de yatak odanızdaki tasarım değişikliğini bilinçli şekilde yaparak kendi tarzınızı yaratabilir, zamansız bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Bugün yatak odasında halı seçimini ele alıyoruz.

Ne renk bir halı seçilmeli?

online iç mimarlık nasıl çalışır

İç mimarlar ev dekorasyonu yaparken bazen büyük parçalardan değil halı gibi önemli fakat daha küçük eşyalardan işe başlıyor. Elbette her zaman işe halıdan başlamak kolay değil, çoğu zaman kuru bir dekorasyona halı seçmek gerekiyor. Yatak odası tasarımı yaparken düz renk mi yoksa üzerinde motiflerin, geometrik şekillerin olduğu bir halı mı seçilmeli önce buna karar vermelisiniz. Mesela yatak odanızda kullanacağınız mobilya, perde, duvar kâğıdı hareketliyse halı seçiminizde tek renk öneririz. Desenli halılarda ise aynı rengin tonları ya da geometrik desenlerden oluşan nötr renkler tercih edebilirsiniz.

Yatak odanıza halı seçerken duvar dekorasyonu dâhil tüm eşyaları dikkate almanız verimli sonuçlar getirecektir. Örneğin tek renk bir duvar boyası değil de desenli, motifli duvar kâğıdı tercih ettiyseniz, perdeleriniz renkli bir konsepte sahipse halılarınızda daha soft renkler kullanmanız ideal olacaktır. Halı seçimini odadaki ikincil, üçüncül renk olarak düşünebilirsiniz. Renklerle odanızı sakin, enerjik, soğuk, sıcak gibi farklı gösterebilirsiniz. Yatak odası ya da çalışma odası dekorasyonu çalışmalarında halı, perde ve duvar rengiyle istenilen atmosfer sağlanabiliyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?