Düzenli Bir Çalışma Odası İçin Neler Yapmalısınız?

Ev dekorasyonu çalışması yaparken çalışma odalarına ekstra özen gösteriliyor. Çalışma odası verimlilik ve odaklanma isteyen bir oda olduğundan böyle bir alan tasarlarken her detaya özen göstermenizi öneririz. Örneğin dikkat dağıtıcı süs eşyalar bu odada olmalı. Ders veya iş amaçlı ne olursa olsun çalışma odasında dengeli bir atmosfer yaratmalısınız. Dikkatinizi toplamak ve önünüzdeki işe odaklanmak istersiniz değil mi? İşte size iç mimarlık desteği sunacak öneriler.

Fazla eşyaları çıkarın

online iç mimarlık nasıl çalışır

Kalabalık bir görüntü çalışmayı önleyeceği gibi zihinsel bir yorgunluk da sağlar. Bu nedenle işe önce fazlalıklardan kurtulmakla başlamalısınız. Örneğin masanızdaki her şey size lazım mı? Peki, odadaki eşyalar? Çalışma odasının aynı zamanda bir ardiye olmadığını bilmelisiniz. Fazla eşyalarınızı bu odaya depolamaktan vazgeçin. Masanızda bilgisayar, defter, kalem, not kâğıtları gibi size lazım olan en temel eşyalar olmasına özen gösterin.

İşlevsel çalışma masası tercih edin

Nasıl bir çalışma masasına ihtiyaç duyuyorsunuz? Rafları, küçük bölmeleri aynı zamanda çekmecesi olan işlevsel bir masa mı yoksa düz, klasik bir masa mı? Bölmelerden oluşan masalar düzen anlamında daha ideal bir görüntü sunduğundan çoğunlukla tercih sebebi. Çalışma odası dekorasyonu sadece göze hitap etmemeli, çalışırken geçireceğiniz zamanı verimli kılmalı, size yardımcı olmalı.

vr 360 ile iç mimarlık

Daha kişisel bir çalışma alanı oluşturun

Disiplinli bir alan muhakkak daha verimli olmanızı sağlar ancak tamamen mekanik, kişisellikten uzak çalışma alanı aynı etkiyi yaratmaz. Çalışma alanı size özel bir alan olduğuna göre odanızı biraz kişiselleştirebilirsiniz. Nasıl ki ofisinizde fotoğraflar, sevdiğiniz eşyalar oluyorsa aynı şekilde evde oluşturacağınız alanda da benzer bir kişisel tasarım yapabilirsiniz. Odaya biraz şahsiyet kazandırmak için fotoğraf panosu hazırlayabilirsiniz. Ancak fotoğraf panosunu dengeli kullanmaya, dikkatinizi dağıtacak bir karmaşaya neden olacak şekilde tasarlamayın.

Düzenleyici araçlar kullanın

Çalışma odası tasarımı yaparken masa üzerinde de bir düzen oluşturmak için yapacağınız şey masaüstü düzenleyicilerinden kullanmak. Bu düzenleyiciler; telefon, tablet, kalem, bant, ataç gibi çalışırken lazım olan araçlarınızı tek bir yerde toplayabilirsiniz. Ahşap, metal, plastik gibi çok farklı malzemelerden üretilen düzenleyiciler, görsel anlamda da şıklık sunuyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?