SONBAHARA ÖZEL DEKORASYON FİKİRLERİ

Aslında yaprak sıkılmıştı ağaçtan. Bahaneydi sonbahar...

Sonbahar toprak renklerini evin içine davet etmek için en güzel fırsattır. Havanın serinlemesi, güz renkleri ve kendini kışa hazırlayan tabiat ana sonbaharın geldiğinin göstergesidir. Evinizde sonbahara ait bir dekorasyon yapmak sizi ruhsal açıdan bu mevsim dönüşüne de hazırlayacaktır. Bu yazımızda kendinize en uygun sonbahara özel dekorasyon fikirlerini alıp, sonbaharın güzel ve dingin enerjisinden yararlanabilirsiniz. Yaza ait hiç bir şeyi göz önünde bırakmamak gerekir. Kumsalı, denizi, bizi serinleten unsurları hatırlatan her türlü deniz kabukları, balık, sandal yelkenli motifli objeler mümkünse yerini sonbahara ait unsurlara bırakmalı.

çiçeklerden ve yapraklardan yapılan sonbahar temalı dekorasyon1: Giriş kapısı:

Giriş kapınıza kızarmış sonbahar yapraklarından bir kapı süsü asabilirsiniz. Bu tip süsleri rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz. Kuru dallar, kızarmış yapraklar ve kozalaklar size bu tip işlerde yardımcı olacaktır.

2. Bahçe ve verandalarda düzenlemeler:

online iç mimarlık nasıl çalışır

Bahçesi, verandası ve hatta küçük de olsa bir balkonu olanlar, mevsim geçişlerini doya doya hissedip yaşayabilecekleri güzel mekanlar yaratabilirler. Verandalar ve kış bahçeleri hele bir de ısıtma imkanı varsa ve güneş yüzünü bize gösterdiğinde bir fincan kahvenin tadına doyulmadığı yerlere dönerler.  Bu tip mekanlarda jüt halılar sonbahar dekorasyonu deyince baş rolü oynarlar.  Bu tip mekanlara yerleştirebileceğiniz minik ev seraları, sizi doğayla bağlı tutacak, hem de ortamın daha sıcaklaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca güneşten uzak bir köşeye yerleştireceğiniz kışlık domates salçası ve reçel kavanozlarını koyabileceğiniz bir tel dolap da inanılmaz keyifli bir görüntü sağlayacaktır.

.sonbahara özel bahçe dekorasyonu      hasır renginde mini halılar

üç ayaklı ahşap modern bir teraryum      bitkiniz için evde yapabileceğiniz dekor saksılar  mini ev şeklinde çiçeklerin koyulabileceği saksılık

3: Yemek masalarınızda ve duvarlarda süslemeler:

vr 360 ile iç mimarlık

Yemek masalarınızda da sonbahar renklerini kullanabilirsiniz. Sonbaharın kiremit, kahverengi, yağ yeşili gibi renklerdeki amerikan servisleri, üzerine kuru yapraklar ve kozalaklar arasına yerleştirilmiş mumlar ve kırmızı ve sarı elmalar ile hazırlayacağınız bir meyva tabağı ile kombinlediğinizde ortaya hoş bir sonbahar dekoru çıkacaktır. Ayrıca rafya, saman kağıtları, mısır koçanları, kuru dallar, yine kızarmış yaprak ve kozalaklar ile hazırlanacak duvar süsleri evinizde çok şık bir hava yaratacaktır. Şömineniz varsa burası da süslemeler için çok keyifli bir zemin oluşturabilir.

turuncu ve beyaz bal kabağı süslemeleri   cam saksı içerisinde turuncu - kırmızı yapraklar   sonbahar renkleri ağırlıklı yapraklardan oluşan dekorasyon

sonbahar temalı kırmızı tonlardan oluşan dekorasyonlarsonbahar teması ağırlıklı salon dekorasyonu

5. Ev tekstilleri:

Serin havalar sıcak atmosferler ister. Evlerimizde hobilerimize göre içlerini yünler, kitap ve dergiler, ağaç kabukları ile doldurduğumuz sepetler yerleştirebiliriz. Kanepe üzerine atılmış battaniye ve sıcak tutan polar, kaşe veya kaşmir şallar, sonbahar renklerine bürünmüş minderler bize istediğimiz havayı verecektir.

turkuaz tonlarında yarım açılır masa bulunan bir köşe fotoğrafı

6. Evin ışığı:

Sonbaharın gelmesiyle erken kararmaya başlayan havalar evimizi iyice kasvetli bir hale sokar. Oysa böyle zamanlarda evin bir köşesine yerleştireceğimiz minik nokta ışıklı led aydınlatmalar ve mumlarla yapacağımız düzenlemeler ile inanılmaz keyifli bir atmosfer yaratabilirsiniz.

ağaç dalları üzerine yerleştirilmiş mumlar  bal kabağı ve kuru dallardan oluşan sonbahar temalı dekorasyon  sonbahar temalı mumluk

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?