Online İç Mimarlık Nedir?

Bir yaşam alanını kullanım amacını gözeterek oluşturma işlemi iç mimarlık alanına girmektedir. Bu düzenleme yapılırken işlevsellik, yapısallık, estetik ve teknik ölçüt kavramları da göz önünde bulundurulur.  Mekan ya da çevreyi düzenlerken müşteri istekleri ve ekonomik imkanlar da dikkate alınmaktadır. Tasarım süreci profesyonel bir şekilde ergonomik olarak yerine getirilmektedir.  Bu çalışmaları internet üzerinden de yaparak online iç mimarlık desteği de alabilirsiniz.

İç mimarlık bir bakıma mimari ve endüstriyel tasarım kavramlarının bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir alandır. Bu iç grubu insanlara en işlevsel ve zevkli yaşam alanlarının tasarlanmasını sağlar. Sizler bir yaşam alanında düzenleme ihtiyacı hissediyorsanız bir iç mimar ile çalışarak profesyonel bir yaklaşımla düzenleme işlemini yaptırabilirsiniz. Tabii estetik düzenleme aşamasında mekanın renk ve aydınlatma gibi detaylarına da dikkat edilir. Bu sayede yaşam alanı güvenli ve işlevsel hale getirilir.

online iç mimarlık nasıl çalışır

 Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte mimarlık hizmeti de internet ortamından ayağınıza kadar gelmektedir. Online iç mimarlığın desteği sayesinde sizler de evinizde oturduğunuz yerden yaşam alanınızı tasarlayabilirsiniz. Dünyadaki en gelişmiş yaklaşımları yaşam alanlarınıza taşıyarak estetik ve işlevsel mekanlar oluşturabilirsiniz.

Online İç Mimari Tasarım Aşamaları

İç mimari hizmeti almak istediğinizde çalışmaların yapılması adına belirli dinamikler vardır. İnternet üzerinden mimari tasarım desteği almak istiyorsanız sizse sunacağımız aşamalarla hizmetimizden faydalanabilirsiniz.  Online iç mimarlık sürecinde sizlere verilecek hizmetin tasarım ögelerini sıralayalım;

 • Fotoğraflama: Bir yaşam alanını tasarlayacaksanız öncelikle değiştirmek istediğiniz mekanın fotoğraflarını çekmelisiniz. Bu işlemi yaparken farklı açılardan mekanınızı en iyi yansıtacak açılardan çekim yapmanız gerekir. İç mimarlarımızın yaşam alanınızın yapısını anlaması adına çözünürlüğü yüksek fotoğraflar çekmeniz önemlidir.
 • Başvuru: Fotoğraflama işleminden hemen sonra online mimarlıkhizmetialabilmek adına başvuru yapmanız gerekir. Hemen sistemimize üye olarak ya da bizimle istediğiniz kanaldan iletişime geçerek mekanlarınızın tasarlanması adına çalışmamızı isteyebilirsiniz. Bu süreçte bizlerden istediğiniz detay hakkında tavsiye alabilirsiniz. Uzmanlarımız tüm iç mekan tasarımı süreçleri hakkında sorularınızı yanıtlayacaktır.
 • Paket Seçimi: Başvuru sürecinde isteklerinizi bize bildirdiğinizde iç mimarlarımız gerekli çalışmaları yapacaktır. Sonrasında ise size özel tasarım işlemi için sunacağımız paketler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Paketler sizlere farklı alternatifler sunacak, bütçenize ve istediğiniz tarza uygun detayları barındıracak şekilde sunulmaktadır.
 • Stil Testi: Stilinizi belirlemek için size özel olarak bir test uyguluyoruz. Bu süreçte sizi tanımamız adına testi doldurarak süreci devam ettirin. Böylece ortaya çıkacak mekanın karakteri hakkında bizler de fikir sahibi olabiliriz.
 • Ölçülendirme: Fotoğraflama ve diğer süreçlerin ardından sıra ölçülendirmeye geldi. Hemen yaşam alanınızı basit bir kroki çizimi ile ölçülendirerek bizlere referans olacak bir ölçüt verebilirsiniz. Böylece süreç artık ekiplerimizin uzmanlığı ve profesyonelliği ile şekillenecektir.
vr 360 ile iç mimarlık

Online İç Mimar Ne İş Yapar?

Ülkemizdeki mimarlık ve internet hizmeti anlayışlarının gelişmesine paralel olarak yaşam alanınızın tasarım işlemleri de buraya taşındı. İnternet üzerinden hizmet veren iç mimarlar ile hiç yorulmadan ve kaliteli tavsiyeler alarak evinizi, kafenizi, restoranınızı, mağazanızı, ofisinizi ve iş yerinizi istediğiniz şekilde tamamlayabilirsiniz. Tasarım sürecinde mekanınıza sizin karakterinizi oturtmak önemlidir. Bu konuda bir uzman görüşü almak için online iç mimarlar tam da aradığınız kişilerdir. Profesyonel bir göz üzerinden dünyadaki çağdaş tasarım yaklaşımlarını yaşam alanınıza getirecek tavsiyeler alabilirsiniz. Şimdi internet üzerinden alabileceğiniz hizmetleri sizlere aktaralım;

 • Tasarım sürecinde kanunlara ve mekanın yapısına uygun uygulamalar yapmanız gerekir. Doğru fotoğrafladığınızda iç mimarınız bu konuda size yardımcı olacaktır.
 • Online iç mimarlık hizmeti aldığınızda düzenlettiğiniz yerin kimliğini oluşturacak tüm detayları belirleyerek paketinize ekler.
 • Yapılacak çalışmalar mobilyaların yerleşimi, tasarımı ile birlikte küçük dekoratif ürünlere kadar tüm detayları kapsayacaktır.
 • Her tasarım işinin belli bir bütçesi vardır. Online mimar bütçenizi en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olur.
 • Yaşam alanlarınızın özgün bir yapıya kavuşması için renk ve aydınlatma gibi detaylar hakkında da uygulamalar yapacaktır.

Online İç Mimar Özellikleri Nelerdir?

İç mimarlık sanıldığı gibi basit bir iş alanı değildir. Bu alanda sizlere destek olacak iç mimar gerekli lisans eğitimini tamamlamalıdır. Ayrıca bu alanda görev yapan kişilerin taşıması gereken bazı temel özellikler vardır. İnternetin gelişmesiyle birlikte online iç mimarlık hizmeti de alabilirsiniz. Ancak internet üzerinden bu hizmeti vermek çok daha farklı bir çalışma alanıdır. Bir online iç mimarda bulunması gereken özellikleri şöyle listeleyebiliriz;

 • Estetik yeteneği olmalıdır.
 • Fotoğraf üzerinde parçadan bütüne odaklanabilmelidir.
 • İletişim kurma konusunda yetenekli olmalıdır.
 • İsteklerinizi analiz ederek çözüm odaklı yaklaşabilmelidir.
 • Yaratıcı ve görsel farkındalık yeteneğine sahip olmalıdır.
 • Tasarım alanında kullanılan tüm programları ileri seviyede kullanabilmelidir.
 • Paketlerinizi işlevsel hale getirecek size özel teklifler hazırlayabilmelidir.

Online İç Mimarlık Hizmeti

Yaşam alanlarınızın isteğiniz doğrultusunda düzenlenmesi aşamasında sizlere verilecek online iç mimarlık hakkında belli hizmetleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Proje Oluşturma: İç mimarlığın en önemli aşaması proje oluşturmadır.  İç mimar projenizin tüm ihtiyaçlarını doğru şekilde belirler. Mekanının en işlevsel şekilde nasıl kullanılacağını doğru şekilde planlar. Öncelikle ön tasarım planları çizilir.  Ayrıca bu süreçte sizin direktifleriniz ve profesyonel yaklaşımlarla oluşturulan projenin bütçesi de belirlenir.  Bu fiyata malzemeler ve işçilik hizmetleri de dahil edilir.  Bu çalışmalar sırasında hem bilgisayar destekli tasarım programları hem de el çizim becerileri ile eskiz, çizim ve kat planları ortaya çıkarılır.
 • Ücretsiz Tavsiye:  Yaşam alanlarınızı modern hale getirme konusunda asıl önemli detay tavsiyedir. Bir uzmanın gözünden süreci görmek bambaşka bir olgudur. Eviniz ile ilgili tüm detayları ortaya çıkaracak olan sorulara cevap bulmak için ücret ödemeden tavsiyeler alabilirsiniz.
 • Duvar Tasarımı: Yaşam alanlarınızın her detayı çok önemlidir. Bu süreçte online destekle duvarlarınıza bir uzman eli değdirebilirsiniz. TV duvarı, yatak başı duvarı, kitaplık duvarı gibi farklı tasarımları mekanınıza uygulayarak stilinizi duvarınıza taşıyabilirsiniz.
 • Ufak Dokunuşlar: İç mimari sürecinde ufak dokunuşlar çok önemlidir. Her zaman mobilyalarınıza kadar değişime gitmek zorunda değilsiniz. Kullandığınız mobilyalara göre ufak dokunuşlarla yaşam alanınızı şekillendirebilirsiniz. Boya, ev tekstili ürünleri ve küçük parçalarla yaşam alanlarınızı bir anda hayal ettiğiniz ortama çok uygun maliyetlerle dönüştürebilirsiniz.
 • Yepyeni Mekanlar: Yaşam alanlarını en baştan yaratmak isteyenler online iç mimarlık hizmeti sayesinde yaşam alanlarını en baştan yaratabilir. Mobilyalarda en ufak detaylara kadar tüm süreçlerde ortaya sizi yansıtan bir mekan çıkarabilirsiniz.
stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?