Küçük Ev Dekorasyonu

Büyük şehirlerde yaşam gün geçtikçe zor bir hal almaktadır. Bununla birlikte insanlar artık geniş yaşam alanları yerine küçük evleri seçmektedirler. Özellikle tek başına yaşayan, evde fazla vakit geçirmeyen ve büyük şehirlerdeki kalabalıkta kendine bir yer bulmak isteyen kişiler küçük ev dekorasyonu hizmeti almaktadırlar.

Amerika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılmaya başlayan küçük evler; mega kentlerde evlerin çok pahalı olmaya başlamasıyla birlikte insanları daha küçük alana sahip pratik ve kullanışlı evlere yönlendirmiştir.

İşini bilen bir iç mimarla çalıştığınızda küçük ev dekorasyon işlemi sonunda fonksiyonel, verimli depolama alanı olan, estetik dokunuşlara sahip bir ev ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için yeter ki doğru iç mimar ile çalışın!

Küçük Köşeler ve Kapı Üstleri Alanınızı Genişletir

Koridor taraflarında ya da  iki kapı arasında sıkışan ufak alanlı köşelere fonksiyonel raflar yerleştirerek buraları depolama alanı ve estetik bir detay haline getirebilirsiniz. Ayrıca dar alanlar olan kapı üstlerine de portatif raflar kullanarak sizi rahatsız etmeyecek şekilde depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Duvarları Doğru Şekilde Değerlendirin

Her küçük evde duvarlar doğru şekilde değerlendirildiğinde olduğundan daha geniş bir kullanım alanı elde edilir. Özellikle kullanmadığınız duvar alanlarına modern ya da klasik dokunuşlar yaparak hem şık bir ortam oluşturabilir hem de karakterinizi evinize yansıtabilirsiniz.

Yaşam alanlarında alandan kazanmak ve mahrem alanlar yaratmak için bölümü özelliği olan paravanlar olmazsa olmaz ürünlerdir. Küçük ev dekorasyonu yaparken doğru şekilde kullandığınız paravanlarla ofis ya da evinizde size ait özel alanlar yaratabilirsiniz.

Banyo ve Mutfak Depolama Alanlarını Es Geçmeyin

Küçük bir evde banyo ya da mutfakta bulunan alanlar size çok yetersiz gelebilir. Oysa bu alanlarda kullanılan yaratıcı fikirler büyük bir alan kadar malzemeyi aynı anda depolamanızı sağlayabilir. Bunun için profesyonel bir iç mimar size yardımcı olacaktır. Böylece mutfak malzemeleri ve temizlik ürünleriniz istediğiniz şekilde saklanabilir.

Yataklarınızın ve Kanepe Altlarını Depolama Alanlarına Çevirin

Yataklarınızın altı ve kanepeleriniz küçük ev dekorasyonu aşamasında  özel ürünlerle depolama alanlarına çevrilebilir. Bunun için evinize özel tasarımlar yaptırarak geniş depolama alanları elde edebilirsiniz.