Modern Ev Dekorasyonu İncelikleri

Yaşam alanı dendiğinde akla gelen ilk mekân olan eviniz, her zaman huzurlu atmosfere sahip olmalıdır. Huzurun yanında ise dekorasyonda sevdiğiniz tarzı yansıtmalıdır. Modern görüntü isteyenler için işler daha kolay ilerliyor. Modern ev dekorasyonunda sadelik, incelik ve ölçülü kullanım önemlidir. Ev dekorasyonu çalışmasında etkili işler çıkaran iç mimarlar, evini bu şekilde dekore etmek isteyenlere önemli ipuçları veriyor. Evin küçük ya da büyük ölçülerde olması fark etmeksizin herkesin uygulayabileceği modern dekorasyon, kullanılan renkler nedeniyle yaşam alanlarının olduğundan daha ferah görünmesini sağlıyor. İşte iç mimarlardan modern yaşam için istenilen dekorasyon tüyoları;

Açık renkler ve ahşap detaylar

online iç mimarlık nasıl çalışır

Evde kullanacağınız eşyalar ya da malzemelerde ahşabın doğal, yumuşak atmosferinden faydalanabilirsiniz. Evin genel renklerinde ise beyaz, kum beji gibi çok açık tonlar kullanmanız ahşabı destekler. Ahşap ve açık renkler bir araya geldiğinde sade ve dengeli görüntüsüyle evinizin her köşesinde huzurla vakit geçirmenize yardımcı olur. Ahşap birçok renge ve tarza uyum sağladığından ahşabın hâkim olduğu bir dekorasyonda rahatlıkla farklı renklere geçiş yapabilirsiniz.

 

Özgün duvar rafları

vr 360 ile iç mimarlık

Duvar tasarımı renklerle desteklendikten sonra sıra raf sistemlerine geliyor. Kitaplık ya da objeler için kullanılabilen raflar, klasik çizgilerden uzaklaşarak daha modern, özgün, farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Sarmal şeklinde mini ya da büyük bir kitaplığınız olsun istemez miydiniz? Duvar dekorasyonu yapmak istediğiniz takdirde sizi çok geniş bir yelpaze beklediğini, kafanızdaki tasarımı bile hayata geçirebileceğinizi unutmayın.

 

Oyun & okuma & izleme köşeleri

Çalışma odası dekorasyonu ya da salon tasarımı yaparken odanın hacmine göre bir köşeyi keyif alanı yapabilirsiniz. Kibar, zarif bir köşe yaptığınızda okumalarınızı gerçekleştirebilir, oyun tutkunuzu destekleyebilir ya da dizi – film keyfinizi sürdürebilirsiniz. Modern keyif köşeleri tasarımları çok ilgi çekici ve işlevsel özelliklere sahiptir. Ev dekorasyonu çalışmanıza uyum sağlayacak renkler tercih ederek stresinizi atacağınız bir köşe oluşturabilirsiniz.

 

                

   

Sade ve huzurlu dekorasyon

Sade, huzurlu, tek renk bir dekorasyondan hoşlanıyorsanız eğer iç mimarlık desteği almanızı öneririz. Online iç mimarlık sayesinde karmaşık çalışmalar bile pratikleşiyor. Sadece beyaz, siyah ya da grinin hâkim olduğu modern mimariden hoşlanıyorsanız daha minimalist yaklaşımlardan faydalanabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?