Küçük Ölçekli Ofislere Özel Dekorasyon Fikirleri

İş hayatınızı verimli hale getirmek için attığınız adımlardan biri elbet dekorasyon olacaktır. Dekorasyon kötü olduğunda ya da dikkat dağınıklığına zemin hazırladığında kişi çalışmaya ne kadar odaklı olursa olsun bir noktadan sonra verimliliğini kaybedebiliyor. Üstelik küçük bir ofis olduğunda ofise sığmak ve düzenli çalışmak daha zor hale gelebiliyor. Çalışma odası dekorasyon fikirleriyle ofisinize işlevsellik kazandırabilir, kendinizi iyi hissedeceğiniz bir atmosferde verimli çalışabilirsiniz.

Aydınlatma ve duvar dekorasyonu

online iç mimarlık nasıl çalışır

Ofisinizin aydınlatmasında acele etmeyin ve ofisinizin çalışma köşesini özellikle aydınlatacak bir sistem seçin. Ofisin temel aydınlatması haricinde masa lambalarından yararlanabilirsiniz. Dosya, evrak, kitap düzeni için ise ekstra bir mobilya almak yerine duvar rafları kullanmanızı öneririz. Duvarlarınıza asacağınız raflar, dekorasyonu hareketlendirirken aynı zamanda dosyalarınızı düzenli gösterir.

Çalışma alanında canlı bitki kullanımı

Çalışma odası tasarımı yaparken alanı renklendirmek fakat oksijen seviyesini düşürmemek için bitkiler çok tercih edilmiyor ancak kaktüs, sukulent, aloe vera gibi bakımı kolay, çok güneş istemeyen minimal bitkiler yetiştirebilirsiniz. Ev dekorasyonu yaparken de sık kullandığımız bu bitkiler, mekânı daha sıcak ve huzurlu gösteriyor.

vr 360 ile iç mimarlık

Çalışma alanında masa düzeni

Masa düzenini yaparken alanınızın küçük olması sebebiyle duvara dayalı bir çalışma köşesi yapabilir ya da klasik düzen olan duvar önü sandalye – masa şeklini tercih edebilirsiniz. Çalışma masanızı düzenlerken size önerimiz iş takvimini yapabilmeniz için masanızı dayadığınız duvara ya da hemen arkanıza planlayıcı dediğimiz takvimlerden asabilirsiniz. Günlük iş programınızı yazıp, planlayabileceğiniz bu takvimler verimliliği artırıyor, motivasyonu sağlıyor.

Eski mobilyaları dönüştürme

Ofisinizde yer alan mobilyalar zamana bağlı aşınma yaşamışsa ve değiştirme imkânınız yoksa iç mimarlar gibi eşyaları dönüştürmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin köşeleri aşınmış bir masayı renkli bantlarla kaplayabilir, çiziklerle dolu masanızı kaplama malzemelerle yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İç mimarlık tüyoları arasında yer alan bu uygulamalar, basit ama köklü değişimler kazandırabiliyor.

Ofis perdesi seçimi

Dekorasyon çalışmaları yaparken perdeler göze çarpan unsurlar oluyor. Ofis için en ideal seçim yatay ve dikey stor perdelerdir. Gün ışığını kolayca ayarlamanıza yardımcı olan stor perdeler, işlevsel ve dekoratiftir. Perde rengi seçimlerinizde ofisinizin genel renklerine uyum sağlamaya çalışabilirsiniz. Ofis renklerinde açık renklere yönelirseniz, alanınızı daha büyük gösterebilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?