Background photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Evcil Hayvanların Yaşadığı Evler İçin İpuçları

Evimizi paylaştığımız dostlarımızı mutlu etme tüyoları...

Evcil hayvanlar modern yaşam tarzının hareketli döngüsünde hayatımızın her anında bizimle birlikteler. Onlar bizim için bir dost hatta bir aile üyesi. Evlerimizi paylaştığımız evcil hayvanlarımıza yarattığımız ortam onları ne kadar mutlu ederse biz de o kadar mutlu oluyoruz. Bu yazıda onlara daha rahat ve mutluluk verici ortamlar sağlamak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini farklı başlıklar altında inceleyeceğiz.

Sınırlayıcılar ve Kapılar

Evde serbest dolaşabilen evcil hayvanlarınızın bazı durumlarda belirli alanlarla sınırlanması gerekebilir. Evin içinde kurulan portatif çitler veya pencere önlerine yapılan kafesleri bu ihtiyacınıza cevap verebilecek sınırlayıcılardan bazıları olarak örnek gösterebiliriz. Bunun dışında hayvanlarınızın odadan odaya rahatça dolaşmasını istiyorsanız kapıların altlarında bir marangozdan destek alarak taktırabileceğiniz küçük kapılar oldukça kullanışlı.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Oyun Alanları

Oyun oynamayı kim sevmez ki? Oyunu çok seven dostlarımız için de birçok alternatif var. Tırmanma direkleri, kedi evleri veya duvar üzerinde oyun alanları oluşturarak onların hoşça vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bunların dışında kafeste yaşayan evcil hayvanlar için oyun oynayabilecekleri kafes seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Dinlenme
vr 360 ile iç mimarlık

Dinlenme ve uyku evcil hayvanlarınız için çok önemli bir aktivite. Vakitlerinin hatırı sayılır bir kısmını kapsadığı için dinlenme amacıyla kullanacakları yerleri de özenle seçiyorlar. Özellikle kedilerin beğenilerini karşılamak çok güç 🙂 Zeminde kullanabileceğiniz yataklar, tavana asılan salıncaklar veya duvara monte edilen rahat raflar dostlarımız için kullanışlı birer seçenek ve aynı zamanda evinizin dekorasyonunun bir parçası haline gelebilir.

Kafes ve Akvaryumlar

Kafeste yaşayan kuş, hamster, tavşan gibi evcil hayvanlar için de farklı kafes seçenekleri bulunuyor. Standart bir kafesten ziyade evinize farklı bir hava katacak, odanızın dikkat çekici bir parçası olacak kafes tasarımlarından biri ile çok daha estetik bir ortam yaratabilirsiniz. Suda yaşayan dostlarımızı da unutmayalım, onlar için tasarlanmış estetik değeri yüksek birçok akvaryumdan dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bahçe Ürünleri

Bunların dışında, evinizin bahçesi varsa bahçede kullanılabilecek kulübe ve oyun ürünleri ile evcil hayvanınıza daha özgür bir ortam sunabilirsiniz.

Bu ürünler dışında da dostlarımıza özel üretilmiş farklı birçok ürün var. Yazımızdan elde ettiğiniz ipuçları sayesinde evcil hayvanlarınıza daha yaşanılır ortamlar sunabilirsiniz. Bu konu veya merak ettiğiniz herhangi bir konu hakkında bilgi almak için EvimiTasarla.net sitemiz üzerinden Ücretsiz Tavsiye alabilirsiniz.

Ayrıca EvimiTasarla.net olarak tasarımlarımızda evcil hayvanlarınızı da mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Verdiğiniz sipariş ile ilgili proje formunuzu doldururken size sorduğumuz “Evcil hayvanınız var mı?” sorusuna evet cevabı verirseniz tasarım sürecinde onların ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak size ve dostlarınıza en uygun ortamları oluşturuyoruz.

 

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?