Küçük Balkonlar Nasıl Dekore Edilir?

Bu haftanın konusu küçük balkon dekorasyonları. Baharın gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte yavaş yavaş balkonlara çıkmaya başlayacağız. Balkon ülkemizde hepimizin bir vazgeçilmezidir aslında. Hemen hemen her evde havalar uygunsa bir bardak demli çayın, pazar kahvaltılarının, sabah kahvelerinin tadı bir başka olur balkonlarda. Özellikle şehirde yaşayanlar için müthiş bir kaçamaktır. Ancak her apartman dairesinin balkonları özellikle de yeni nesil binalarda yeterince büyük olamıyor. Hani sanki bir sigara molası verilsin ayakta bir iki yudum çay sonra tekrar dört duvar içine gerisin geri dönmek gerekir gibi. Tam da bu durumlar için size o küçücük balkonları nasıl dekore edilir, nasıl daha verimli şirin bir hale döndürebileceğinizin ipuçlarını veriyoruz bu yazımızda.

Uygun masa seçimi:

Öncelikle masalarımızı normal ölçülerden daha makul formlara ve ölçülere getirebilirsek hem tatlı bir kahvaltı sofrası veya akşamüstü bir şeyler atıştırmak ve yudumlamak için güzel masa kurmak hayal olmaktan çıkar.

online iç mimarlık nasıl çalışır

küçük balkonlar için modern sandalye ve masa dekorasyonu küçük balkonlar için masa ve sandalye dekorasyonu küçük balkonlar için hem masa hem de sandalye dekorasyonu

küçük balkonlar için hem saksılık hem de masa dekorasyonu

Yeşili eksik etmeyin:

vr 360 ile iç mimarlık

Evet çiçek ve yeşil bitkiler için çok yer kaplamayan çözümler bulun. Ne olursa olsun yeşile yer ayırın. Sizin içinizi açacak ve doğayı size yaklaştıracak olan önemli bir unsurdur.

Üstüne üstelik kendiniz eski sandıklardan, merdivenlerden veya ahşap lataları kullanarak çok hoş ve orjinal saksılıklar yaratabilirsiniz.

küçük balkonlar için bitki ve oturma dekorasyonu

duvara asılmış küçük balkonlar için dekorasyon

küçük balkonlar için sarkan bitki dekorasyonu

Renkli tekstiller ve küçük de olsa kilimler:

Tekstiller özellikle canlı renklerden seçebilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonlarında sadece ağır renkler kullanmak (kahveler, toprak renkleri, koyu yeşiller, koyu griler) tabir yerinde ise fazla ağır ağabey olacaktır. Dolayısıyla şirin ve dikkat çekici olması açısından mutlaka canlı renkler kullanılmalı. Kırmızılar, yeşiller, morlar, maviler, sarılar ister rengarenk olsun ister ikili kombinasyonlar mutlaka pastel veya baz renklerden kaçınıp canlı renklere büründürmek gerekir küçük balkonları.

yeşil renk temalı küçük balkonlar için oturma dekorasyonu

mavi renklerde küçük balkonlar için dekorasyon

Kilimler belki gereksiz gibi veya hijyen anlamında zor gibi görünse de aslında bulundukları mekana derinlik katan unsurlardır. Onun için küçücük de olsa en azından uzun oturuşlar öncesinde kilimleri kullanmak ortama çok ama çok keyif katacaktır.

Aydınlatma önemli:

Evet balkon keyfinizi gece de sürdürmek için aydınlatma da çok önemlidir. Kesinlikle hoş bir atmosfer için ekonomik ampullerden ve beyaz ışıktan kaçınmak gerekir. Led ampuller sıcak beyaz dediğimiz renkte kullanıldığı takdirde hoş bir atmosfer oluşacaktır. Mumlar kandiller ve fenerler de inanılmaz güzellikte bir hava verir küçük bir köşecikte bunlara yer verebilirseniz keyif alacağınızı garanti edebiliriz.

Akıllı kompakt üniteler:

İlgi alanlarınıza uygun olarak kompakt mangallar ve kompakt masa-dolap kombinasyonları hem az yer kaplayacak hem de balkonunuzda keyif yapmak için size imkan sunacaktır.

duvara monte edilmiş kompakt mangal dekorasyonu

Yine de küçük bir balkonunuz var ve dekore etmekte zorlanıyor musunuz? Kendinizi EvimiTasarla. ekibinin uzman çözümlerine ve ince zevklerine bırakın. Kısa sürede hayalinizdeki balkona kavuşun.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?