Evlerde Marin Konsepti

Marin konseptini evlerimize taşımanın yolları...

Marin temalı evler deyince aklımıza hemen yazlık evler gelir. Ancak ister yazlık ister kışlık olsun aslında her evde bu temayı dekorasyona yansıtmak mümkün. Marin temalı dekorasyon ürünleri gerek online alışveriş sitelerinde gerekse AVM’lerde özellikle yılın bu aylarında yerlerini aldılar.

Mevsimsel dekorasyon değişikliklerine öncelikle evinizin bir köşesinden başlamak her zaman iyidir. Hoşunuza giderse devam etmekte fayda vardır. Ama size baştan söylemeliyim ki özellikle yatak odaları banyo ve sofralarımız yani her gün sıklıkla bulunduğumuz alanlarda konsept değişikliği çok yaşantımıza enerji katar yenilenmek ve tazelik hissi ruhumuza kadar işler.

İşte size marin konseptini evlere taşımanın yolları:

Hangi renklere gitmelisiniz?

online iç mimarlık nasıl çalışır

                

Marin temasını dekorasyonunuza uyarlarken iki alternatifle yol alabilirsiniz. İlki daha pastel tonları yakalamak isterseniz turkuaz, mint, krem, kum beji gibi renkleri kullanıp sahil esintilerini çağrıştıran ferah sakin bir atmosfer yaratabilirsiniz evinizde.

turkuaz tonlarında yarım açılır masa bulunan bir köşe fotoğrafı

vr 360 ile iç mimarlık

Bazıları ise canlı renkleri sever. İşte burada korkmadan kırmızı ve turuncuyu mavi ve lacivertle kombinleyebilirsiniz. Mavi – beyaz, kırmızı – lacivert, turuncu – açık mavi kombinasyonları çok başarılı sonuçlar verecektir.

Desenlerde neleri tercih etmelisiniz?

Tekstillerinizde desen seçimine giderken yatak veya banyo tekstilinde deniz temasını kullanmak içinizi ferahlatacaktır. Özellikle kırlentlerde balık, çapa yelken gibi desenler zamansızdır ve genel zevklere hitap eder. Kareliden çok çizgili kumaşlar da bu tema için çok uygundur. Şayet pastel tonlara gidilmişse şal desenli veya çiçekli kumaşlar ortalığa neşe saçar.

Deniz temalı aksesuarlar

Bu tema için aksesuar bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Ahşap veya metal olsun gemici fenerleri, halatlar, ahşap yelkenli modelleri, balık, yengeç gibi deniz hayvanlarının ahşap, seramik veya camdan yapılmış bibloları şu aralar çok trend.

       

Ayrıca kendin yap meraklıları için malzeme çok. Eski bir mobilya parçasını (sehpa, dresuar, komodin gibi) pastel turkuaza boyayıp eğer aynı zamanda vintage etkisi isteniyorsa bir de eskitme veya patine yapılabilir.Yine kendin yap düşkünlerine deniz kabukları, kurumuş deniz yıldızları, halatlar, eski kürek ve ağlarla yapabilecekleri hayal dünyalarını yansıtmalarına yardım edecektir.

Sofralarda marin

Evet yaz sofraları ağırbaşlılıktan çok zaten renklerinden ötürü enerjileri yüksek görüntülere sahip olurlar..Yine bu konuda konsept değişikliğini yansıtabileceğimiz en kolay unsurlar mumlar şamdanlar ve masa tekstilleri…

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?