TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Salonlarımızın odak noktası TV üniteleri

Salonumuzun baş aktörlerinden biri TV üniteleri

Televizyon günlük hayatımızın çok önemli bir parçası, günümüzde neredeyse her evin salonunda bir televizyon bulunuyor. Salonlarımızda çoğu zamanımızı televizyon izleyerek geçiriyoruz. Dolayısıyla TV üniteleri de göz estetiği açısından salonun önemli unsurları arasında başı çekiyor. Bu durum TV ünitesi seçimini de yabana atılmayacak bir süreç haline getiriyor. Bu yazıda seçim yaparken nasıl bir yol izlemeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların cevabını vermeye çalışacağız.

TV ünitesini tek başına düşünmeyin

TV ünitesi salondaki diğer mobilyalar, aydınlatma elemanları ve zemin kaplaması ile birlikte düşünülmelidir. Salonunuzun genel dekorasyon tarzıyla uyumlu bir ünite seçimi yaparsanız salonunuzda sırıtmayacaktır.

Arkasındaki duvar da TV ünitesinin bir parçasıdır
online iç mimarlık nasıl çalışır

TV ünitenizi konumlandıracağınız duvarı da TV ünitesi ile birlikte düşünebilirsiniz. Bu duvarınıza hem daha bütüncül bir hava katar, hem de TV ünitesini bir mobilya olmaktan çıkarıp bir tasarım öğesine dönüştürür.

TV ünitesi, sadece TV ünitesi olmayabilir

Evet, TV ünitelerinizi aynı zamanda bir kitaplık, dolap ya da vitrin olarak da düşünebilirsiniz.

TV üniteleri kapalı olmak zorunda değildir

TV ünitenizi düşünürken sadece kapaklı ve çekmeceli modellere gitmeyin. Açık raflardan oluşan bir TV ünitesi salonunuza narin bir görünüş kazandırabilir.

vr 360 ile iç mimarlık

Aşağıda sizler için seçtiğimiz görselleri incelemek nasıl bir TV ünitesi istediğiniz konusunda size fikir verebilir. Ayrıca EvimiTasarla.net sitesi üzerinden bizimle iletişime geçerek Ücretsiz Tavsiye alabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?