Evden Çalışacaklar İçin Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

Son zamanlarda evden çalışma sistemine geçiş fazla olduğu için ev dekorasyonu çalışması yaparken aydınlatma seçimleri de önemlidir. Birçok kişi iç dekorasyonda aydınlatmayı önemli olarak görmese de iç mekanlarda aydınlatma çok önemli bir süreçtir.

Aydınlatma iç mimarlıkta hayati öneme sahip bir unsurdur. Yanlış yapılan aydınlatmalar mekanın kişiliğini ve atmosferini kaybetmesine yol açar. Evden çalışmak zorunda olanlar için aydınlatma doğru şekilde yapılmalıdır. Doğru aydınlatma odaklanmanızı ve daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Masanız Cama Yakın Dursun

Doğal ışık alanı bulabilmek için öncelikle masanızın cam kenarında olması gerekiyor. Hem elektrik faturalarınızın düşmesini hem de ruh halinizi iyileştirecek bir seçim masanızın cam kenarında olması gerekiyor.

Doğal ışık alacak bir şekilde masanızı konumlandırırsanız çalışma verimliliğiniz artar ve ruh haliniz iyileşir. Cam kenarında doğal ışığın en fazla olduğu bölge göz yorgunluğunuzu da ortadan kaldıracaktır.

vr 360 ile iç mimarlık

Küçük Evlerde Duvar Aydınlatması Kullanın

Küçük evlerde masa seçimi küçük olabilir ya da masanızda yeterli bir alan olmayabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için masanızda alan olmaması durumunda estetik ve pratik duvar aydınlatmaları olması gerekiyor.

Masanızda estetik bir seçim yapmak için masalarda aydınlatma kullanmak yerine duvar aydınlatmalarıyla dekorunuzu daha estetik hale getirebilirsiniz.

Doğru Ampul Seçimi Yapın

Doğru ampul seçimi çok önemlidir. özellikle küçük bir masanız varsa yukarıdan sarkıttığınız bir ampul etkili bir aydınlatma sağlayacaktır. Ayrıca tasarruflu ampuller seçerek elektrik faturalarınızı da düzenleyebilirsiniz. Dekoratif bir seçenek olacak çıplak ampuller aydınlatmayla birlikte yumuşak bir gölge oluşmasını sağlayacaktır.

Masa Lambaları Kullanın

Ev dekorasyonu çalışması yaparken evden çalışanlar için masa lambası da etkili bir seçimdir. Her zaman resmi olmak zorunda değilsiniz. Farklı renk ve şekillere sahip lambalar ile çalışma ortamınıza kendi tarzınızı getirebilirsiniz. Bu sayede çalışma alanınızı kendinizi rahat hissettiğiniz bir alana çevirebilirsiniz.

Ev dekorasyonunuzda yapacağınız değişikliklerde evden çalışma durumunuzu da dikkate alarak değişiklikler yapmak istiyorsanız Evimitasarla.net ile hayal ettiğiniz home office ortamını yaratırken evinizde doğru aydınlatma seçeneklerini kullanarak ferah bir hava oluşturabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?