Ev Dekorasyonunda Dört Mevsim Yaz Esintileri

Ev Dekorasyonunda Dört Mevsim Yaz

online iç mimarlık nasıl çalışır

 

 

 

vr 360 ile iç mimarlık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşanılan mekanın dekorasyonu ruh halimizi etkileyen unsurların başında gelir. Neşeli, öfkeli, dingin ya da enerjik oluşumuz ortamın rengi, kokusu, aydınlatması, mobilyaları ve seçilen dekorasyon ürünleriyle doğrudan ilişkilidir. Kış aylarında, yağmurlu günlerde kahvemizi alıp pencereden dışarıyı seyretmek fikri çok romantik gelse de, uzun süren kapalı günler sonunda kasvetli havanın pek de içimizi açmadığı gerçeğiyle yüzleşiriz. İşte böyle günlerden olabildiğince uzaklaşmanın bir yolu olarak ‘kendi yazımızı’ yaşam alanlarımıza taşıyabiliriz. Nasıl mı?

Bırakın Yeşilin Ruhu Evinizi Isıtsın…

Bahar ve yaz ayları doğanın tazelendiği, yeşilin kendini gösterdiği dönemlerdir. Bunu ev ortamına taşımak sıcak günleri evimizde ağırlamanın basit ve etkili yollarından biri… Yalnızca salonda değil koridor ve antrelerde hatta banyolarda mekan ölçeği doğrultusunda yeşile yer verilebilir, küçük zen bahçeleri oluşturulabilir.  Sıklıkla tercih edilen saksı bitkilerinin yanı sıra ev ağaçları ve dikey bahçeler de yeşilin ve yazın naif enerjisini evinize taşımanıza fırsat verecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstenilen Sıcak Atmosferi Yakalamak İçin Doğru Aydınlatma ve Aydınlatma Ürünü Seçimi

Eğer siz de bir yaz severseniz ve yapay aydınlatma yöntemleriyle doğala en yakını yakalamak isteğindeyseniz doğru tercihler yapmak zorundasınız. Çünkü mekanın ambiyansını vurgulayabileceğiniz önemli kriterlerden biri de aydınlatma seçimi. Evin her mekanı için ayrı ayrı ele alınması gereken aydınlatma konusu yaz temalı dekorasyonunuzu tamamlamada en büyük adımlarınızdan birini oluşturacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avize ve spot gibi ana aydınlatma ürünleri haricinde sıcak ışık tonlarıyla kullanılan aplik ve lambaderler ışığın size doğrudan ulaşımını engelleyecek ve mekanın daha sıcak bir havaya bürünmesinde etkili olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük mekanlarda sarkıt avize tercihi mekanı olduğundan küçük gösterebilir ve kullanacağınız dekorasyon ürünlerinden vazgeçmenize sebep olabilir. Bu da yaz temalı dekorasyonunuzun yarım kalmasına sebep olabilir.

Geniş mekanlarda ise avize ve türevleri tercih edilebilir ve mekanın dinamizmi ortaya çıkarılabilir.

Yazın Kokusunu Yaşam Alanınızda Hissedin…

Ev sahibinin stilini ve hatta kişiliğini yansıtan ev kokuları, aynı zamanda vurgulanmak istenen atmosferi ruhen ve bedenen hissetmemizde etkili olabilir. Özellikle yaz ayının taze kokusunu bulunduğunuz mekana taşımak oda parfümleri, kokulu mumlar ve ferah tütsülerle mümkün. Çiçek kokularını seviyorsanız lavanta, mimoza, leylak, manolya, sümbül gibi oda kokularına şans vermelisiniz. Yazın mistik havasını meyve ve ferah bitki aromalı mum ve tütsülerle de yakalayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Denize ve Yeşile Gönderme Yapan Duvar Kağıtları

Bir mekana hayal edilen ruhu kazandırmanın ilk basamaklarından olan duvar kağıdı kullanımı da ev dekorasyonunda önemsenmesi gereken detaylardan. Özellikle dört mevsim yaz havasını evinizde hissetmek istiyorsanız koyu tonlardansa pastel renk içeren duvar kağıtlarını, denize ve doğaya gönderme yapan deniz ve yeşil temalı duvar kağıtlarını ya da yazın enerjisini hissettirecek sarı-kırmızı ve turuncu renk ve desenlerdeki duvar kağıtlarını odalarınızda bölgesel olarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mekanın Olmazsa Olmazı Dekorasyon Ürünleri

Salonunuzun ya da yatak odanızın temel parçaları olan mobilya seçimlerini yaptıktan sonra esas olan yaşam alanınızı yaşayan bir mekana dönüştürmek.

Mekana canlılık verecek tablolar, yansımayla mekanı daha da aydınlık hale getirmenize yardımcı olacak aynalar, mekanı hareketlendirecek küçük renkli objeler eksik etmemeniz gereken dekorasyon parçaları… Hoşunuza giden ve size yazı hatırlatacak bir konsept belirleyerek de ev dekorasyon ürünlerinizi tamamlayabilirsiniz. Örneğin marin temalı bir konsept ile yazın sakinliğini dört mevsim evinizde yaşayabilirsiniz.

Masa ve sehpalarda tercih edebileceğiniz keten, jüt veya kareli runner’lar da yaz dekorasyonunu tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?