Duvar Tasarımı Nerelerde Yapılabilir?

Duvar Tasarımı ile odanızın atmosferini bambaşka bir noktaya taşımaya hazır mısınız?

Mobilyaları yerleştirdim ama bir eksiklik var diyorsanız size bunu hissettiren boş duvarlar olabilir. Duvarlarınızı tasarlayarak etkileyici bir görsel oluşturabilirsiniz.

Gelin duvar tasarımını hangi duvarlarda uygulayabileceğinize beraber bakalım.

Yatak başı

Yatak başı duvarı bir yatak odasının karakterini oluşturur. Aksesuarlar, tablolar, duvar kağıdı, farklı boya rengi, aydınlatma ürünleri, yatak başlığı, komodinler bu duvarın tasarımında önemli rol oynar.

Tv duvarı

Tv’nin bulunduğu duvar salonun en göze çarpan kısmıdır. Yalnızca tv ünitesi olarak değerlendirmeyip komple bir duvar tasarımı olarak ele almak gerekir. Dekorasyonu hazır ürünler ile yapabileceğiniz gibi duvarda çıta uygulamaları, özel mobilya imalatları ile bu duvarın tasarımını zenginleştirebilirsiniz. göz alıcı ve bütünsel bir duvar tasarımına sahip olabilirsiniz.

Çalışma köşesi/Kitaplık

Kitaplık ve çalışma köşesi duvarının tasarımında ergonomi büyük önem taşır. Konforlu bir çalışma ortamı, çalışma verimimizi artırır. Aynı zamanda bizi motive edecek görsel etkiye sahip bir duvar tasarlayabiliriz.

Antre/koridor duvarı

Eve girdiğinizde sizi karşılayan göz alıcı bir antre, evinizin atmosferi konusunda ipuçları verir. Antrelerin vazgeçilmezi dresuar üzeri ayna kombinasyonu hem işlevsel hem de çok şık… Koridorlar ise duvar tasarımının belki de en çok önem kazandığı yer. Çünkü koridorda genellikle mobilya olmadığından duvarların tasarımı tüm atmosferi belirliyor.

Merdiven boşluğu duvarları da koridor gibi, tablo, ayna, duvar saati, hasır tabak gibi duvar aksesuarları ile hareketlendirilebilir.

Giyinme/Makyaj masası duvarı

Kendimizi güzel hissetmek istediğimiz köşelerin de estetik olarak bizi mutlu etmesi için duvar tasarımından faydalanabilirsiniz.

Ofis duvarları

Ofislerde imaj duvarları sıkça tercih edilir. Motivasyon yazılarıyla sizi çalışma ortamına adapte eden imaj duvarları ofisler için oldukça dekoratif ve şık bir seçenek…

Ofislerde bir diğer önemli duvar tasarımı ise giriş bankosunun arkasındaki duvarın tasarımıdır. Göz alıcı bir tasarım ile etkileyici bir karşılamaya olanak sağlayabilirsiniz.

Foto galeri

Fotoğraflarınızı kullanarak bir anı köşesi hazırlayabileceğiniz galeri duvarını evdeki her mekana adapte edebilirsiniz. Mutfak, koridor, oturma odası gibi istediğiniz bir alanda dekoratif bir unsur olarak foto galeri duvarını kullanabilirsiniz.

Duvar tasarımı konusunda EvimiTasarla.net’ten profesyonel bir destek almak isterseniz online tasarım hizmetimize buradan ulaşabilirsiniz.