Duvar Tasarımı Çalışmalarında Tablo Nasıl Asılır?

Evlerinizde tarzınıza uygun bir duvar tasarımı yapmak istediğinizi biliyoruz. Herkes evinin duvarlarında istediği stilleri öne çıkarmaya çalışır. Bunun için tamamlayıcı parçalar arasında tablolar geliyor. Ancak doğru tabloyu seçebilmek çok önemlidir.

Doğru tabloyu duvarlarınız için seçerken doğru konumlandırmanız da gerekiyor. Duvarlarınızda yer alacak en doğru tabloyu seçme ve en doğru yere konumlandırma süreci sizi zorlayabilir. Bu yüzden tablo seçimi ve konumlandırması konusunda size özel bir rehber hazırladık.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Tek Parça Tabloda Üçte Bir Kuralı Deneyin

Duvar tasarımı yaparken tek parça bir tablo asmayı planlıyorsanız bazı ince noktalar bulunuyor. Tek bir duvar için bir tane tablo asacaksanız duvarı ortalamanız doğru olur. Ayrıca ortalamayı yaparken duvarla birlikte tablo önünde duracak mobilyaya göre da ortalama yapmalısınız.

Duvarınızda yer alacak tek tablo odadaki dekorasyonun tamamıyla uyumlu olmalıdır. Duvarlarınızda tablo asarken üçte bir kuralına uyun. Astığınız tuvaller kesinlikle önünde bulunan mobilya ve koltuktan geniş olarak seçilmemelidir. Ayrıca önündeki mobilyadan ince bir tablo seçilmelidir.

vr 360 ile iç mimarlık

Çok Sayıda Tablo İçin Birleştirici Bir Öge Belirleyin

Duvarlarınızda çok sayıda tabloya yer vererek estetik ve şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Ancak duvarlarınızda birden fazla tablo asmayı planlıyorsanız öncelikle tüm tabloları birleştirici özelliği olan bir ortak öge belirlemelisiniz. Böylece odanızda estetik bir hava yakalayabilirsiniz. Birleştirici ögeye zıt olan bir tablo asmamalısınız. Birleştirici öge doğru seçilirse aynı anda çok sayıda tabloyu duvarınızda konumlandırabilirsiniz.

Çok Sayıda Tablo İçin Genel Dengeyi Gözetin

Odalarınızda duvar tasarımı yaparken birden fazla tablo kullanacaksanız tablo durumu ve oda dekorasyonuna göre yatay ve dikey asabilirsiniz. Bunu yaparken birden fazla tablo asımında genel dengeyi sağlayarak konumlandırmayı belirlemelisiniz.

Tablolar Arasındaki Boşluğu İyi Ayarlayın

Evinizin duvarlarında asacağınız tablolar arasında mesafe miktarını doğru ayarlamalısınız. Genel kanı tablolar büyüdükçe aradaki boşluk miktarının da artmasıdır. Tablolar büyüdükçe aradaki boşluk da artar.

Tuvaller Arasında Doğru Miktarda Boşluk Bırakın

Evlerinizde tuval konumlandırma çalışmalarında dikkat etmeniz gereken ana unsurlardan biri tuvaller arasındaki boşluk miktarının doğru ayarlanmasıdır. Bu çalışmalarda genel kural tuvallerin büyüklüğü arttıkça bırakmanız gereken boşluk miktarının da artmasıdır.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?