Dışarı çıkamıyorsan ilkbaharı evine getir…

Baharın gelmesiyle hepimizde bir yenilenme bir ferahlık hissi…

Bu güzel mevsimi evlerimizde geçirdiğimiz bir süreç yaşıyoruz. Dışarı çıkmak, filizlenen bahar çiçeklerini görmek istiyoruz elbette. Ama evlerimizde kalmamız gerektiğinin de bilincindeyiz. Bu konuda olumsuz düşüncelere kapılmadan yaşam koşullarımızı nasıl iyileştireceğimize odaklanmalıyız. Madem biz dışarı çıkamıyoruz o zaman; bahar çiçeklerini, mis kokuları, rengarenk bir görünümü yani ilkbaharı evlerimize getirelim!

Baharı karşılamak için evlerimizde yapacağımız değişiklikleri düşünmeye başlamıştık. Peki şimdi baharın tam da ortasına gelmişken hala düşüncelerinizde kararsızlık mı yaşıyorsunuz?

online iç mimarlık nasıl çalışır

İlkbaharı evinize nasıl getireceğinize dair sizin için birkaç ipucu hazırladık…

Biraz düzen, biraz ev detoksu…

Bahar temizliği yaparak işe koyulabilirsiniz. Evinizi fazlalıklardan ve kullanmadığınız eşyalardan arındırmak baharın getirdiği tazelenme ve yenilenme hissini evinizde de hissetmenizi sağlayacak. Dönüştürülebilecek bazı eşya ve kıyafetlerden farklı neler yapabileceğinizi keşfedin. Böylece hem sürdürülebilirliğe katkı sağlamış olursunuz hem de belki evde vaktinizi değerlendirebileceğiniz yeni bir hobi kazanırsınız.

Evinizde de doğayla iç içe olun

Evinizde yoksa bolca çiçek ve küçük ağaç tohumları sipariş ederek doğayı evinize davet edin. Çiçek açan ve tomurcuklanan bitkiler evinizi hem mis gibi kokuları ile saracak, hem de doğayla olan bağınızı evdeyken de koparmamanızı sağlayacak.

Baharın renklerini evinize yansıtın

vr 360 ile iç mimarlık

Pastel renklerin sakinleştirici etkisinden faydalanın… Bu renkleri parlak tonlarda kullanarak ferah bir atmosfer yakalayın. Parlak pastel tonları ile evinize huzuru ve dinginliği getirin. Duvar boyasında, mobilyalarınızda, ev tekstili ürünlerinde veya belki küçük bir aksesuarda bu renkleri odanıza taşıyın.

Belki daha canlı renkler kullanmak isteyeceksiniz. İddialı ama göz yormayan canlı renkler ile enerjiyi arttırın. Adeta doğanın ilkbahardaki dinamikliğini evinize taşıyormuş gibi… 

Kuş ve çiçek desenlerini dekorasyona katın. Doğanın yansıması olan desenleri, kırlentlerinizde, duvar kağıdında, perde veya mobilya kumaşlarınızda kullanarak; ilkbaharı evinizde hissedebilirsiniz.

Aydınlık bir bahar gününü evinizde yaşayın

Gösterişli bir stil belirleyerek de ilkbaharı evinize getirmeniz mümkün. Rengarenk tasarımlar hoşunuza gitmiyorsa, nötr tonlara eşlik eden gold yansımalar ve birkaç saksı-bitkiyle evinizi aydınlık bir bahar havası tadında dekore edebilirsiniz.

En önemli şeylerden biri de evinizin modunu yükseltecek olan günlük oksijeni, güneşi ve güzel bahar havasını içeri almak için pencere ve perdelerinizi açarak evinizi tazelemeyi unutmayın… 

Fikirleri uygulama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa size özel hazırlanan birbirinden güzel tasarımlar için EvimiTasarla’nın mimar ekibiyle çalışmaya hemen başlayın!

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?