Dekorasyonda 2018 trendleri… Keyifli, rahat ve tutumlu şıklık…

2018 dekorasyon trendleri ve çıkş noktaları...

2018 dekorasyon trendleri ve renkleri, çevre bilincini vurguluyor ve ayrıca tüketim toplumlarının aksine insan yaşamını doğa ile daha uyumlu hale getirmeyi hedefliyor. Egsantrik, avangard ve genellikle pahalı lüks dekorasyon görüntüleri artık geçtiğimiz sene ile birlikte kayboluyor. Pratik, çevre dostu, rahat tasarım unsurları 2018’in fonksiyonel modern dekorasyon trendlerini oluşturuyor.

Aile yaşamının, sevginin, iş ve ilişkilerdeki başarının yılı, kişilerin bir araya rahatça gelebileceği davetkar ortamlar gerektiriyor. Yeni trendler hem kişinin kendini kasıntısız, mutlu ve rahat hissedebileceği mekanlar yaratıyor, hem de aynı zamanda uygun bütçelerle ulaşılabilir olmayı hedefliyor. Mevcut olanlardaki potensiyali keşfetmek 2018 trendlerinin bizlere verdiği en önemli mesaj diyebiliriz.

1. Sıcak ve keyifli:

online iç mimarlık nasıl çalışır

Hafif partisyonlar, okuma köşeleri, rahat uzanma yerleri samimi ve sıcak bir hava katmak için önemli unsurlardır. Huzurlu ve konfor sahibi ama aynı zamanda şık ve güzel ortamlar hiç şüphesiz bu yıl en trend mekanlarda karşımıza çıkacak. Küçük mekanları micro alanları akıllı ve konforlu bir şekilde dekore etmek her köşeyi değerlendirmek bu senenin olmazsa olmazları.

rahat ve trend salon dekorasyonları

2. Renk paletleri

2018 dekorasyonunda toprak renkleri olan yeşilin ve kahvenin tonları ön planda, ikincil olarak mavi, beyaz, siyah, koyu kırmızı, açık turuncu, ve koyu sarı geliyor. Bu sakinlik ve doğallığın arasına çaktırmadan atılmış metalik gri ve altın sarısı renkler şıklık ve rahatlık kavramlarını dengeliyor. Bakır, bronz, terracotta malzemeler, gri ve kremin farklı tonları, koyu parlak kırmızı ve şarap renklerle biraraya gelince 2018 dekorasyonunda akıllı seçimler ortaya koyacaktır.

vr 360 ile iç mimarlık

yeşil renk paletine uygun salon dekorasyonu

gri renk paletleri ile dekore edilmiş minimal salon dekorasyonu

3. Basit formlar ve metal mobilyalar

Basit, geometrik, temiz ve zarif hatlar ve formlar abartısız yuvarlanmış köşeler yeni trendin yükselen değerleri. Minimalist, iskandinav, yüksek teknolojik stiller retro-modern tasarımlar 2018 iç mimarisi için güçlü örnekler sergiler. Metal mobilyalar ahşap ve yumuşak kumaşlarla birleşince ev dekorasyonunda lüks ve dayanıklıklı bir stil sergiliyorlar.

minimal ve iskandinav stili modern tasarımlar

4.Koyu ahşap, mantar ve parlak ışık

Naturel ahşabın açık kahve renkleri küçük mekanlar için çok kullanışlı. Koyu ahşaplar çikolata renklerinde mekana daha lüks bir hava katar. Mantar kaplı duvarlar parkeler inanılmaz sıcak ve hoş bir görünüme sahiptir. Bu tip bir oramı mutlaka karanlıktan kurtarıp parlak ve akıllıca konumlandırmış şekilde aydınlatmayı da unutmamak gerekir. Böylece diğer ilkemiz sıcaklıktan da ödün vermemiş oluruz.

açık kahve renkleri ağırlıklı lüks dekorasyon

5. Geri dönüşüm

eski ağaçlardan yapılmış ahşap duvar kaplama dekorasyonu

Mevcut kaynakları kullanıp eşi görülmemiş yeni şeyler yaratmak, dekorasyona bütünlük getiren ilgi çekici özel mobilyaları veya sanat eserlerini ortaya çıkartabiliyor. Eski ağaçlardan yapılmış parkeler, duvar kaplamaları, mobilyalar bu senenin en önde gelen trendleri.

eski ağaçlardan yapılmış parke duvar ve yatak odası dekorasyonueski ağaçlardan yapılmış salon sehpası dekorasyonu

6. Tutumlu fikirler ve orijinallik

ahşap raflık

Elimizdeki tekstilleri ahşaplarla birleştirip farklı amaçlarla kullanmak ve orijinal fonksiyonel bir obje, mobilya yapmak bu senenin yine trendlerinden. Böylece mekanların kişiselleştirilmesi de çok daha kolay olacaktır.

7.Süet ve kadife döşemeler

Hem şık görünüşlü hem de rahat mobilyaların tamamlayıcısı olan süet ve kadife özellikle de bu senenin renklerini güzel taşıyan nitelikte kumaşlardır. Sıcak ve samimi aynı zamanda şık ortamlar elde etmek için her daim iç mimarların ve dekoratörlerin jokerleridir.

süet ve kadife kumaşlı salon mobilyası

8. Ahşap objeler

Bu sene bolca vitrinlerde yerini alacak dekorasyon ögelerinden biri de ahşap objeler. Değişik form ve geometride ancak basit, yalın, süslemelerden yoksun olmaları ama bir o kadar da ilgi çekici ve hoş objeler olmaları ile hepimizin ilgisini çekecekler.

              geometrik ve ahşap sandalye dekorasyonugeometrik ve minimal ahşap obje dekorasyonları

9. Seramik, cam ve metal

Terracotta karolar, seramik vazolar ve sanatsal objeler yükselen trendler. Pırıldayan karo tasarımlar, metal elemanlar 2018 dekorasyonuna zarif bir dokunuş getirecek. Metal ve cam objeler, aydınlatma elemanları, duvar panelleri mekanları daha stil sahibi ve ayrıcalıklı kılacaktır.

10. Deri ve doğal taş

Sadece mobilyalar değil aksesuarlar duvar süsleri gibi objelerde de bu yıl deri, granit ve mermeri sık sık göreceğiz. Anlayacağınız, ofistike mekan elde etmek isteyenlerin silahları bu sene deri ve doğal taş.

11. 3D duvar tasarımı

3 boyutlu duvar kaplama dekorasyonu

yeşil tonlarında 3 boyutlu duvar kaplamasıDuvar kaplamaları dekorasyonda geçtiğimiz bir kaç senedir kullanılıyor ancak artık onlarda da bu sene 3. boyut kurgusu geldi. Monotonluktan kurtulmak isteyenlerlere, gösterişsiz farklılık arayanlara ilaç gibi gelecek bu unsurlar, ahşaptan kumaşa, doğaltaştan seramiğe kadar her cins malzeme ile karşımıza çıkacaklar.

12. Küçük ve renkli aksesuarlar

Sakin renklerden oluşan bir mekana küçük ama bağıran renklerde aksesuarlar bu sene sık karşılaşacağımız dekorasyonlardan. Yastıklar, minik biblolar, küllükler hem fonksiyonel hem de renkleri ile neşe saçacaklar.

Unutmayın 2018’de EvimiTasarla Ekibi olarak evinizi dekore etmekte yepyeni dekorasyon fikirlerimiz ve size özel tasarımlarımızla yanınızdayız.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?