Çocuk Odası Dekorasyonu: Keyifli ve Zahmetli Bir Süreç

Çocuk Odası Dekorasyonu: Keyifli ve Zahmetli Bir Süreç

Aylarca kucağınıza almak için beklediğiniz bebeğiniz artık küçük bir çocuk oldu. Peki, odası hazır mı? Birçok anne & baba için çocuk odası dekorasyonu fazlasıyla yeni bir durum. Alışagelmiş çocuk odası tasarımları hep pembe ve mavi odağındadır; erkekse mavi, kızsa pembe oda dekorasyonu. Bu iki renk çerçevesinde oda tasarlamak zorunda değilsiniz. Online iç mimarlık çalışmalarını incelediğinizde, çok daha farklı renklerin, zevkli şekilde kullanıldığını görebilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği renkleri öncelikli tutarak keyifle oynayacağı, etkinlik yapacağı en önemlisi huzurla uyuyacağı bir oda tasarlayabilirsiniz. Bebek ve çocuk odası dekorasyonu genel ev dekorasyonundan kolay gibi görünse de aslında detaylar önem taşıdığından biraz daha dikkat istiyor. Bu nedenle profesyonel iç mimarlık desteği bir noktadan sonra gerekli oluyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Çocukların ruhuna uygun konseptler

Ev dekorasyonu yaparken ya da bir kurumsal ofis dekoru tasarlarken belli bir konsept yaratılır. Çocuklarla ilgili alanlarda dekorasyon yapılırken de aynı mantıkla hareket edilir. Çocukların sürekli vakit geçireceği bir alanın gelişigüzel oluşturulmaması öneriliyor. Bu konuda iç mimar önerileri almak belirleyici olabilir. Online iç mimarlık rehberliğiyle çocuğunuzun seveceği bir oda tasarlamak mümkün.

Bazen ebeveynler büyük bir heyecanla oda hazırlıyor ancak çocukları odayı benimseyemiyor. Özellikle uyku eğitimi vermek amacıyla çocuklarına özel bir oda hazırlayanlar sonuçsuz kalabiliyor. Bu tür durumların yaşanmaması için çocuklarla birlikte odayı hazırlamak daha etkili olabiliyor. Renkler, temalar, konseptler çocukların da fikri alınarak seçilebilir. Elbette profesyonel bir dekorasyon desteği alınıyorsa belli çerçevelerde yine çocukların fikrine başvurulabilir.

vr 360 ile iç mimarlık

Ergenlik dönemin de kullanılabilmesi için çocuk ruhundan uzak bir oda hazırlamak yerine çok yönlü dekorasyon uygulanabilir. Örneğin uzayan bebek yatakları seçilebilir. Bir bölümünde komodin – bez değiştirme bölümü olan yataklar, komodinin çıkartılmasıyla birlikte büyüyor. Diğer yandan montessori yatak ve eşyalarından alarak çok uzun yıllar mobilya değişimine ihtiyaç duyulmadan, şık ve güvenilir bir oda yaratılabilir. Online iç mimarlık çalışmaları rehberliğinde montessori bebek odası dekorasyonu ekonomik şekilde tasarlanabiliyor.

Online iç mimarlık desteğiyle güvenli dekorasyon

Dekorasyonda sadece şık tercihler yapmak yerine güvenli, konforlu, şık odağında bir tasarım gerçekleştirmek isteyenler işin profesyoneline danışıyor. İç mimarlar artık online iç mimarlık kapsamında sınırları aşıyor ve herkese, her yere dekorasyon rehberliği ulaştırmayı başarıyor. Çocuk odası çalışmalarında bilhassa güvenlik çok önemli zira çocuk yaralanmaları ve ölümlerinde ev kazalarının etkili olduğu görülüyor. Hareket edilebilir bir kitaplık yerine duvara sabitlenen bir kitaplık, yüksek bir şifonyer ya da gardırop yerine çocukların ulaşabileceği, zemine yakın mobilyalar tercih edilmelidir. İç mimari işin görsel kısmıyla birlikte güvenliğini de ele aldığından profesyonel rehberliğinde ev, oda tasarımı yapmak her zaman daha garantilidir.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?