2021 Pantone Yılın Rengi

Ultimate Gray & Illuminating

Pantone Renk Enstitüsü, her yıl uzun araştırma ve değerlendirmeler yaparak yılın rengini belirliyor. Renk konusunda trend belirleyici olarak görülen Pantone’nin belirleyeceği rengi meraklıları ve özellikle tasarımcılar heyecanla bekliyor.

Pantone Renk Enstitüsü her sene olduğu gibi 2021’e girerken de bu yılın rengini belirledi. Bu sene iki renk birden seçerken, ”farklı unsurların bir araya gelerek birbirlerini desteklemesi” konseptiyle bu seçimi açıkladı.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Pantone, renk seçimlerinde, neye ihtiyaç duyulduğunu ve aranan rengin psikolojik etkilerini araştırdıklarını açıkladı. Ultimate Gray, kaya gibi sağlamlığı temsil ederken aynı zamanda sıcaklık ve iyimserliği yansıtıyor. 2020 yılında yaşadığımız belirsizliğe karşı güvenilir hisler uyandırıyor.

Illuminating ise, güçlü ve pozitif kalmayı yansıtıyor. Sarı rengin çağrıştırdığı güneşli bir gün gibi… Tüm dünyanın etkilendiği, zorlu geçen 2020 yılının ardından 2021 için umut ve güç mesajı veren renklerin birlikteliği oldukça anlamlı.

Seçilen bu iki rengi yıl boyunca pek çok sektörde, tasarlanan ve üretilen işlerde göreceğiz.

vr 360 ile iç mimarlık

İç mimari tasarım ve dekorasyon alanı da şüphesiz bu renk trendinden etkilenecek sektörlerden. İç mekanda kullanmak için çarpıcı bir renk ikilisi olan sarı ve grinin bu özel tonları ile yapılacak tasarımlar için şimdiden heyecan ve merak duyuyoruz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?