Salon Dekorasyonunda Ev Bitkisi

Ev dekorasyonu çalışması yaparken dekorasyona renk ve eve oksijen kazandıran bitkilerden yararlanmak verimli sonuçlar getiriyor. Eğer ev bitkilerini seviyor, hayatınızda olsun istiyorsanız yapmanız gereken şey dekorasyonunuza bitki desteği sağlamak olacaktır. Bitkiler yeşil ve renkli görüntüsüyle dekorasyonu gerçek anlamda canlandırmayı başarıyor. Evde çiçek, bitki olması evin enerjisini yükseltmede etkilidir. Eve doğal bir enerji kazandırmak için bitkilerden mutlaka yararlanmanızı öneririz. İç mimarlar tarafından düzenlenen ev ve mekânları incelediğinizde birçok tasarımda bitkilerin yer aldığını görebilirsiniz. Bitkilere evinizde yer vermeye karar verdikten sonra hangi bitkileri kolay yetiştirebileceğinizi biliyor musunuz? İşte size birkaç bitki önerisi;

Kaktüsler

online iç mimarlık nasıl çalışır

Kaktüsler farklı türleriyle her zaman ofis ve ev dekorasyonlarında dikkat çekici bitkiler olmuştur. Kaktüsler çay fincanından koca saksılara kadar her türlü saksılarda yetişebiliyor. Bu noktada mekânın hacmine göre saksı seçimi yapabilirsiniz. Kaktüsler bakımı oldukça kolay olan, kir çıkarmayan temiz ve dekoratif bitkilerdir. Çalışma odası dekorasyonu yaparken bile çalışma masanızın bir köşesine minik bir kaktüs koyabilirsiniz. Kaktüslerin radyasyonu önlediği biliniyor, bilgisayarınızın bir köşesine kaktüs yerleştirebilirsiniz.

Sukulentler

vr 360 ile iç mimarlık

Ev dekorasyonu yaparken bakımı kolay, düzenli ilgi istemeyen fakat ilk günkü halini koruyan bir bitki arıyorsanız sukulent tam size göre bir bitki. Sukulent bitkisi, ilk bakışta kaktüse benzeyen bir bitki fakat daha farklı bir tür. Suyu gövdesine hapseden bitki, uzun süre su ihtiyacını karşılayabiliyor. Sukulent, çiçekli ve yeşil yapraklı olmak üzere iki farklı türe sahiptir. Yapacağınız dekorasyona göre seçim yapabilirsiniz.

Aşk merdiveni

Salon bitkileri dendi mi akla gelen ilk saksı çiçeği hiç şüphesiz aşk merdiveni oluyor. Aşk merdiveni, bakımı kolay bitkilerden olup çok güneş sevmeyen bir çiçektir. Salonunuzu dekore ederken gözünüz yeşillik arıyorsa aşk merdivenini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Aşk merdiveni hızlı büyüyen bir bitki olduğundan orta boy bir saksı tercih etmenizde fayda var.

Aloe Vera

Salon tasarımı yaparken aloe veralardan yararlanabilirsiniz. Aloe vera hem görüntüsü hem kolay bakımı hem de yapraklarının içerisindeki jeliyle oldukça faydalı bir ev bitkisi. Çok güneş ve su sevmeyen aloe vera, görüntüsüyle dekorasyonu tamamlarken içerdiği jel ile kişisel bakımı destekliyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?