Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Yaşadığı alanı güzelleştirmek herkesin isteğidir. Çünkü günün önemli bir bölümünü geçirdiğimiz evimizde kendimizi her zaman rahat hissetmek isteriz. Ayrıca evimizin bizim ruhumuzu yansıtması da önemlidir. Burada da doğru dekorasyon adımlarını atmak önemli hale gelir. Evinize koyduğunuz mobilyalar, kullandığınız duvar rengi, perdeleriniz ve duvardaki tablolara kadar hepsi belli bir ahenk içinde yaşam alanınızın karakterini ortaya koyar. Pratik ev dekorasyon fikirleri alarak sizler de yaşam alanınızda hayal ettiğiniz değişiklikleri ortaya koyabilirsiniz.

Günümüzde insanlar daha çok küçük çaplı evlerde yaşamaya başladılar. Bu durum da dekore etme işleminin daha zor hale gelmesine yol açtı. Trendler sürekli bir değişim içinde ve farklı akımlar dekorasyonu sektörünü de etkisi altına alıyor.  Hayal dünyanızı ortaya çıkaracak fikirlerle fazla yorulmadan ve masrafa girmeden evinizi en işlevsel ve pratik şekilde dizayn edebilirsiniz. Bunun için size bir rehber hazırladık.

İşlevsel ve Modern Oturma Grupları

online iç mimarlık nasıl çalışır

İşlevsellik günümüzdeki ev dekorasyonlarının en önemli ve değişmez trendi. Özellikle oturma odasında konforlu ve keyif alacağınız bir oturma grubu tercih etmelisiniz. Tüm gün yorgunluğu ve stresini atmak adına size rahatlığı getirecek seçimler önemlidir. Oturma grubunuzu modern detaylarla karakterli hale getirebilmeniz de cabası.

Aydınlatma ve Duvar

Kim demiş klasik dokunuşlar modern tasarımlara gitmez diye. Evinizi sıcak ve samimi bir ortama dönüştürmek için dekoratif aynalar, taş duvarlar ve şömine kullanabilirsiniz. Modern bir oturma odası tasarımında bu detaylar doğal bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Bu dokunuşlarla evinize karakter katabilirsiniz.

Dekoratif Gömme Dolap

Pratik ev dekorasyon fikirleri kapsamında gömme dolap kullandığınızda hem işlevsellik hem de modern bir tasarım elde edebilirsiniz. Böylelikle kullanamayacağınız alanları kazanabilir ve estetik bir alan elde edebilirsiniz. Bu alanlar küçük ve işlevsel detayları ortaya çıkaracaktır.

Renkli Kilimlerin Etkisi

vr 360 ile iç mimarlık

Salonlarda ve oturma gruplarınızda  görsel detayı tamamlayan durumlardan biri de dekoratif ürünlerdir. Sizler de canlı renklere sahip kilim ya da halılarla odanızın karakterini tamamen değiştirebilirsiniz. Bu sayede göz kamaştıran halılar hem pratik bir dekorasyon ürünüdür hem de yaşam alanınıza canlılık katar.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?