Artık Mümkün… Online Ev Tasarımı…

3 21.846

Online alışverişte cep telefonu, bebek maması,ayakkabı, mangal, bavul, pantolon, sehpa gibi ürünlerin yanında hizmet sektörü de geride kalmadı. Uzman görüşler, araba testleri, yemek tarifleri, emlak siteleri derken, ev dekorasyonu alanında da artık online olarak ulaşabileceğimiz bir tasarımı hizmeti mevcut…

Online Ev Tasarımı

İnternet üzerinden evini tasarlatma fikri önce alışılmadık gelse de aslında duyanları sanki büyülüyor.

online iç mimarlık nasıl çalışır

Bazı kişiler, evleri için iyi düşünülmüş, emek verilmiş kaliteli bir dekorasyona sahip olmak istiyor ve bunun için zaten iç mimarlık ofislerinden hizmet alıyor. Ancak söz konusu tek bir mekan ise bu, o kadar kolay olmuyor. Bunun sebebi, iç mimarlık ofislerinin de tek bir mekan ile ilgilenme ihtimallerinin çok düşük olması. Bu tip ofisler için genellikle tek mekan projeler, küçük bir iş olup hem çok zaman gerektirir hem de kar marjı açısından tatmin edici değildir. Hal böyle olunca, daha evvelden kurulmuş bir müşteri – mimar ilişkisi yoksa bütçesi olan bir müşterinin bile bu hizmete ulaşması zor oluyor. Ulaşsa da ona gereğinden pahalıya mal olabiliyor.

Bazıları ise iç mimari hizmet için çok fazla bütçe ayıramayıp daha uygun bir seçenek arayışı içinde olurlar. Sonuçta her bütçeye uygun dekorasyon malzemeleri ve uygulayıcı bulmak mümkün ancak iç mimari tasarım deyince uygun olması bugüne kadar çözümsüzdü. Sonuçta belki mutfak tadilatı için mutfak firmaları kendi mimari kadroları ve ürünleri çerçevesinde bir mutfak ortaya çıkartıyorlar ve ona uygun tezgah ve üstündeki seramik konusunda yardımcı oluyorlar ama söz konusu diğer yaşam alanları olunca, perdesi halısı parça mobilyaları ve aksesuarları girince sahneye durum farklı oluyor.

“Hayatta en değerli olan zamandır, kime hediye ettiğine dikkat et” demiş Ödemir Asaf. Evet 2017’lerin gençleri bunu çok iyi biliyor. Zamanını en değer verdiği kişilerle ve en sevdiği uğraşlarla geçirmeyi tercih ediyorlar. Aynı zamanda iyi giyinmek (pahalı olması gerekmez güzel ve uyumlu anlamında iyi), iyi yerlerde yemek yemek, ve güzel ortamlarda bulunmak istiyorlar. İşte bu kişilerin imdanına online ev tasarımı hizmeti yetişiyor. İnternet ortamında mekanının bilgilerini geçiyor stilini belirliyor. Sonra da alışveriş listesi dahil bir iç mimari proje evine geliyor. Zaman her şeyden önemli.

vr 360 ile iç mimarlık

Bir de iyi bir dekorasyona sahip olmak isteyip nasıl yapacağını tam olarak bilemeyenler var. Yani hep karşısına çıkan hoşuna giden duvar saatleri var ama yerini bulamıyor. Üstelik düşündüğü büfenin üzerine yakışır mı acaba falan derken bunalıyor. Bu örnekte de sanal alemde alacağı yardım hem uygun hem de pratik olacağı için aklında iç mimarlık konusunda destek almak yokken hizmet ayağına geliyor.

Online ev tasarımı

Tüm bu sebeplerden dolayı biz de bir iç mimarlık ofisi olarak Amerika’da çok yaygın olan ve türlü türlü bir çok örneği bulunan bu modeli ülkemizde kurmak istedik. Uzmanlık alanımızı sanal alemde de herkesin kullanabileceği bir online ev tasarımı hizmet sahasına dönüştürmek istedik. Titizlikle hazırlandık, kullanıcının sıkılmayacağı, eğlenceli, zevkle dolaşabileceği bir site yaratmak istedik. Canlı yayına çıktıktan sonra sizlerden gelen sesleri dinledik. Mutlu olduk, gururlandık, heyecanlandık ve geliştirdik. Ve bu öyle bitmeyecek bir tutku oldu ki bizim için, ileri ki yıllarda da daha iyisi, daha hızlısı, daha güzeli nasıl olur diye sürekli kafa yoracağız anlaşılan.

Evet bu blog da sizlerden gelen istekler üzerine ortaya çıktı. Baktık biz de öyle çok şey biriktirmişiz ki senelerce, eteğimizdekileri dökelim dedik. Paylaşacak çok şey var anlayacağınız. Siz bu arada Evimitasarla.net‘i ziyaret etmeyi ve eğlenceli oyunumuz “Tarzını Keşfet”i oynamayı unutmayın.

Kısacası:

Hayalinizdekini tasarlayalım, siz keyfini sürün.

EvimiTasarla.net tasarımın en güzel hali!

Online Ev Tasarımı
stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?