Küçük Ev Dekorasyonu Yaparken Depolama Alanı Nasıl Elde Edilir?

Küçük ev dekorasyonu, küçük metrekarelere sahip evlerde işlevsel kullanım sağlama açısından önemlidir. Son yıllarda daha küçük büyüklükte evlerin yapılmaya başlamasıyla insanlar küçük evlere sığabilmek için profesyonel bir iç mimarla çalışmayı tercih ediyor. Küçük evlerde de en önemli sorunların başında depolama alanlarının yetersizliği geliyor.

Bu yazımızda sizlere küçük evlerde ekstra depolama alanı sağlayacağınız bazı işlevsel fikirler vermeye odaklanıyoruz;

online iç mimarlık nasıl çalışır

Yataklarınızın Altı Depolamaya Uygun Olabilir

Yatak odanız ne kadar küçük olsa da depolama alanı açısından çok verimlidir. Özellikle yatak altı depolama alanı açısından çok işlevseldir. Ülkemizde yatak odaları genelde küçük tutulduğu için doğru bir yatak seçimi yaparak ekstra depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Mobilyalarınızı Depolamaya Uygun Şekilde Seçebilirsiniz

vr 360 ile iç mimarlık

Oturma grupları depolama alanı açısından fonksiyonel çözümlerdir. Evinizde yer alan mobilyaların depolama alanı sağlayacak şekilde pratik bir kullanım sağlayacağını belirtelim. Özellikle sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalar için küçük ev dekorasyonu yaparken mobilyaların depolama çözümleri çok önemlidir.

Yerleşik Depolama Alanları Oluşturabilirsiniz

Küçük evlerde yerleşik depolama alanları çok işlevsel bir çözümdür. Özellikle pencere bulunmayan duvarlarda ya da TV ünitesinin yer aldığı bölümlerde kalıcı yerleşik depolama alanları oluşturabilirsiniz. Kapaksız kullanımda sorun olmayacak kitaplıklar da sizlere depolama alanı sağlayacaktır.  Penceresiz dolaplara kuracağınız raf sistemleriyle yerleşik depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Kullanıma Uygun Olmayan Alanlarda Depolama Alanı Oluşturabilirsiniz

Küçük ev dekorasyonu yaparken her alanın işlevsel şekilde kullanılması önemlidir. Küçük evlerde ekstra depolama alanı sağlamanın en güzel yollarından biri eşya koyamayacağınız kullanıma uygun olmayan kapı arkası, kolon arası ya da çıkıntısı gibi alanların da kullanımıdır. Bu alanlarda özel çözümlerle ekstra depolama alanları yaratabilirsiniz.

Mutfak Dolaplarınızın Üst Kısımlarında Depolama Alanları Yaratabilirsiniz

Mutfakta çok geniş bir depolama alanı yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Ülkemizde çok yaygın olmasa da mutfak dolaplarının üst kısmında yer alan boşluklar özellikle nadir kullandığımız bazı eşyaların depolanması için biçilmiş kaftandır.  Bu alanları ekstra depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonu yaparken depolama alanı elde etmek için belirttiğimiz bu ilkelere uyarsanız çok geniş bir eve sığdırmakta zorlandığınız eşyaları küçücük bir eve nasıl sığdırdığınıza siz bile şaşırabilirsiniz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?