İç Mimarlardan Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bebek odası dekorasyonu genellikle bebekler ilk yaşını doldurduktan sonra yapılmaya başlar. Birçok aile daha erken dönemlerde de bebekleri için oda hazırlamaya başlıyor. Bebek odası tasarımı yapılırken keyfe göre hareket etmekten ziyade bebeğin gelişimi ve odada geçireceği vakit düşünülerek adım atılmalıdır. İç mimarlar, bebek odaları için çok fonksiyonel dekorasyon önerileri sunuyor. İşte o öneriler;

Karmaşık renklerden uzak durun

online iç mimarlık nasıl çalışır

Tüm çocuk odası dekorasyonu çalışmalarında iç mimarlar renkleri ön planda tutuyor. Renklerin bebeklerin zihin dünyasında karmaşaya ve yorgunluğa sebep olmaması için sade renkler tercih edilmelidir. Örneğin yumuşak tonlarda uçuk maviler, pembeler, gri tonları, bej tonları kullanılabilir. Seçilen renkler avize veya duvar aydınlatmalarıyla desteklenebilir. Renkler sade olduğunda duvar dekorasyonu daha zengin hale getirilebiliyor.

Odada yaşam alanı bırakın

Bebek odası hazırlarken birçok ebeveyn odaya çok fazla eşya ve oyuncak doldurarak geçiş alanlarını daraltıyor. Bebek odasında yatak, gardırop ve emzirmek için kullanılacak koltuk haricinde çok fazla eşya olmamalı. Bebeğin odada vakit geçireceği unutulmamalı ve bebek için gezme, keşfetme, oynama alanı bırakılmalıdır. Odadaki ferahlık bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

vr 360 ile iç mimarlık

Duvar tasarımını bebeğinize göre yapın

Duvar tasarımı sadece boya badana anlamına gelmiyor. Duvara asılacak aydınlatmalar, objeler, süs eşyaları tasarımın araçlarıdır. Duvar dekoru yaparken bebeğin ayaklandığı dönem düşünülmelidir. Her çocuk duvarı renkli kalemlerle boyamaktan hoşlanır. Duvarlarda silinebilir özel boyalar ya da karalama panoları kullanılabiliyor. Panolar, çocukların hayal dünyasını destekliyor, duvarların temiz ve sağlıklı kalmasına öncülük ediyor.

Özel aydınlatmalar kullanın

Çocuk odası tasarımı kapsamında ebeveynleri çok farklı aydınlatma tasarımları bekliyor. Tavana yapıştırılabilen ay – yıldız çıkartmaları, bulut şeklindeki avizeler, duvar boyası ile desteklenen sanatsal aydınlatmalar ile bebek odasında hem eğlenceli hem de temaya uygun, bebeğin uyku düzenini olumlu etkileyecek aydınlatma sistemleri kullanılabilir.

Profesyonel destek alın

Online iç mimarlık hizmetleriyle artık herkes internet üzerinden ev dekorasyonu yaptırabiliyor. Evin ölçüleri ve fotoğrafları ile birlikte profesyonel iç mimarlar kişiye özel mekân tasarımı yapıyor, iç mimarlık desteği veriyor.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?