Evinizi Tazelemeye Hazır mısınız?

Uzun yıllardır aynı evde yaşayan kişiler dekorasyonda bir dönüm noktası yaşar ve değişime adım atar. Şehir hayatının aceleci temposu, tüketimin baş döndürücü hızı insanlarda bir şeyleri değiştirme isteği uyandırıyor. Dekorasyon en çok değişime uğrayan ve aslında insanı en çok tazeleyen uğraşlardan biri sayılıyor. İç mimarlık hizmetleri öyle yaygınlaştı ki artık herkes ev dekorasyon çalışması yaparken profesyonellerden kolayca destek alabiliyor. Dekorasyon değişimlerinde kişiye özel atmosfer kazandırmak iç mimarların özen gösterdiği bir kavram. Evinizi değiştirirken keyif, çalışma, sohbet gibi köşeler oluşturma isteğiniz, hareket özgürlüğü sağlayacak alanlar açma çabanız aslında kişiye özel dekorasyonu öne çıkarıyor. Evinizde değişiklikler yaparken her detayı düşünerek yapmanız bu anlamda önem taşıyor.

Küçük Bütçelerle Etkili Yenilikler

online iç mimarlık nasıl çalışır

Evinizi yenilemek için çok büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Mevcut eşyalarınızın görüntüsünde yapacağınız ufak değişimler, döşeme değişimleri, ufak eklemeler size yeni bir eşya kazandırabilir. Yapacağınız şey nasıl bir ev dekorasyon tasarımı istediğinize karar vermek olacak. Akabinde bizzat kendiniz iç mimarlık çalışmaları kapsamında notlar alarak işe koyulabilir ya da online ev dekorasyonu hizmetleri veren iç mimarlar ile ekonomik bütçelerle evinizi yenileyebilirsiniz.

Evinizi fazla eşyalardan arındırıp, daha modern ancak bir o kadar da konforlu ve sıcacık hale getirmeniz mümkün. Görmekten sıkıldığınız her şeyi çıkarın ya da nasıl değiştirebilirim, başka nerede kullanabilirim düşüncesiyle eşyanızı gözden geçirin. Mutlaka yenilikçi fikirler bulacaksınızdır. İç mimarların bu konuda eşsiz çözümler ürettiğini ve çok şık tasarımlara imza attığını söylemek isteriz. Örneğin salon dekorasyonu yaparken bir TV ünitesi kullanmak istiyorsanız eski bir konsolunuzu yeniden boyayıp, şekillendirip şahane bir TV ünitesine dönüştürebilirsiniz. Tu tarz yapacağınız değerlendirmelerle neredeyse hiç para harcamadan evinize yeni bir dekorasyon çalışması uygulayabilirsiniz.

Değişime Renklerden Başlayın

vr 360 ile iç mimarlık

Renkler evin her şeyidir! Değişim hep renklerden başlar. Eski mobilya takımınızı çıkarıp yenisini alırken model ne olursa olsun rengi de değiştirmeye meyilli olacaksınız. Yenilik ihtiyacı eşyanın her detayında kendini gösteriyor. Yatak odası dekorasyonu, salon tasarımı ya da mutfak dekorunda bile değişim yaparken renkler önemlidir. Küçük alanlara açık renkler, büyük alanlara ise aydınlatıcı desteğiyle birlikte evi daha modern ve rahat gösterecek zengin renk denemeleri yapılabilir. Örneğin çalışma odası yaparken açık ya da koyu tonları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Boş Odaları Değerlendirin

3+1 dekorasyon çalışmalarında genellikle bir oda dekorasyonu yapılmasına rağmen hiç kullanılmaz. 2+1 dairelerde dahi bu durumla karşılaşmak mümkün. Çocuksuz, fazla misafiri olmayan ya da tek yaşayan kişiler için iç mimarlar etkili önerilerde bulunuyor. Kullanmadığınız odanızı çalışma odası dekorasyonu yaparak verimli bir alana, kütüphaneye, hobi odasına ya da tamamen oyun alanına çevirebilirsiniz. Minimal alanlarda bile etkili çalışma odası ve kütüphane tasarlanabiliyor. Odanızı bu şekilde değerlendirerek evinizin her bölümünü aktif kullanıma açabilirsiniz. Üstelik evinizde size özel ekstra bir alan sahibi olursunuz.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?