Çevre Dostu Ev Dekorasyonu Mu?

Çevre dostu üretim dünyada oldukça popüler ve farkındalık yaratılan bir konu. Ülkemizde çevreci üretimler gün geçtikçe artıyor, bu konudaki bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor. Sürdürülebilir yaşam için geri dönüştürülebilir ürünler kullanmak, enerjiyi tasarruflu kullanmak ve tüketim çılgınlığından uzak durmak çevreci yaşamın ilk şartları arasında yer alıyor. Ev dekorasyonu çevreci yaşamdan etkilenen bir alan haline geldi. Ev dekore etmek için sınırsız harcanılan paralar yerini sınırlı bütçeye bırakıyor. İç mimarlık dünyası, çevreci yaşamla şekil değiştiriyor. Ev ya da ofis dekorasyonu yaparken doğaya zarar vermeyen, ekolojik dengeyi bozmayan online iç mimarlık çalışmaları uygulamak mümkün. Peki, ev dekorasyonu çalışması yaparken nelere dikkat etmelisiniz? İşte size basit öneriler;

Sağlıklı ve konforlu eşya seçimi

online iç mimarlık nasıl çalışır

Çevre dostu dekorasyon çalışmalarında amaç spesifik bir dekorasyon tarzı oluşturmak değil. Dekorasyon fikirleri çevre odağında yeniden şekillendiriliyor. Bu yaklaşımda amaç eve alınması gereken eşyalarda sağlıklı materyal kullanılmış olması. Örneğin plastik yoğunluğu yerine ahşaba yönelmek en önemli adım diyebiliriz. İç mimarlık uygulamalarında sık kullandığımız ahşap, sürdürülebilir yaşamı destekliyor. Plastik kullanımını azaltmak, ev ve ofis dekorasyonunu doğaya uygun hale getiriyor.

Az eşya az enerji tüketimi

Online iç mimarlık çalışmaları sadeliği tercih edenlere şahane dekorasyon fikirleri sunuyor. Doğa dostu bir ev tasarımı için yapacağınız tek şey sadeliği seçmek olacaktır. Minimalist dekorasyon hiç şüphesiz enerji, su, kimyasal malzemelerin kullanımını azaltıyor. Evinizi dekore ederken gereksiz eşyalardan arınmanızı, sıfırdan bir dekorasyon oluşturuyorsanız ise işlevselliğiyle öne çıkan eşyalara yönelmenizi, eşya kalabalığı oluşturmamanızı öneririz. Çok fazla eşya enerji ve su tüketimini artırmakla birlikte kullanılacak olan temizlik malzemelerini artırır, zaman kaybettirir ve kesinlikle zihin yorgunluğuna sebep olur.

vr 360 ile iç mimarlık

Eski eşyaları yeniye dönüştürme

Eskiyen, yıpranan ya da artık göze zevkli gelmeyen eşyaları yeniden şekillendirmek mümkün. Online iç mimarlık çalışmalarında da sıklıkla yararlandığımız bu yöntem ortaya çok özgün, kişiye özel, kaliteli ve tasarruflu eşyalar çıkmasını sağlıyor. Üstelik bu yöntem eski eşyanın yeniden kullanılmasını sağladığı için son derece ekonomik ve çevre dostudur. Yeni eşya alımında doğa dostu düşüncesini devam ettirmek için önerimiz ahşap ve bambu eşyalara odaklanmanız. Ahşap ve bambu son yılların en keyifli iç mimarlık trendlerinden kabul ediliyor.

Dekorasyonda bitki kullanımı

Bir dekorasyon çalışmasını güçlü, doğal, sağlıklı ve ferah kılmanın basit yollarından biri de bitki kullanmaktır. Online iç mimarlık uygulamalarını incelediğinizde küçük, büyük birçok farklı bitki ya da çiçek türünün dekorasyona zarifçe yerleştirildiğini fark edebilirsiniz. Bitkiler eve anlam kazandırıyor, yaşam kalitesini yükseltiyor. Göze hitap eden bitkiler zihni de dinlendirmeye yardımcı oluyor. Çevre dostu bir dekorasyon için önerimiz bitkilerden ideal seviyede yararlanmanız.

stilini keşfet
Online İç Mimarlık Hizmeti Nasıl Çalışır?