Yılbaşı Konseptine Uygun Kapı Süslemeleri

Kapılar yalnızca bir geçiş noktası değil mekânsal başlangıç ve ayrışmanın gerçekleştiği oluşumlardır. Mekansal bitişler gerçekleşirken o an düşünmesek de adım attığımız yerlere yeni beklentiler içinde iyi niyet, huzur ve mutlulukla girmek isteriz. Pozitif enerji ve ruhumuzu yükseltecek değişimler yapmanın büyük küçük pek yolu olsa da küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratılabilir.

 

Yeni yıl da pek çok inanışta yeni başlangıçlara atılan ilk adımı ve temiz bir sayfayı simgeler. Yeni umutlara açılan yeni yıla arkamızda tüm olumsuzlukları bırakarak huzurlu beklentilerle girmek isteriz. Bu hissiyatı kuvvetlendirebilmenin ve mekanın geneline yansıtabilmenin en pratik yollarından biri de yılbaşı kapı dekorlarının yerinde ve kişiliğe uygun kullanımıyla mümkündür.

Yaşam alanlarımızda doğru enerjiyi doğru şekilde kullanabilmenin ve uyumu yakalayabilmenin yöntemi olan ve Çin kültüründen gelen Feng Shui’ye göre de evin giriş noktaları evin genel hissiyatıyla ilgili bize fikir veren ilk izlenimin gerçekleştiği noktalardır. Yalnızca giriş kapılarında değil, ayrışmanın olduğu diğer kapılar da yılbaşı konseptine entegre edilerek bu bilinçle ele alınabilir.

 

 

Yılbaşında Size ve Evi Paylaştığınız Kişiye Uygun Kapı Dekoru Seçimi

Günlük yaşamda ya da yılbaşı gibi özel günlerde kullanılacak olsun mekanın genelinde olduğu gibi kapı süslemelerinde de kişinin kendine iyi geleni belirlemesi ve tasarım kararlarını bu yönde oluşturması gerekir. Huzur ve mutlulukla bütünleştirilebilecek kurutulmuş çiçek buketleri, şapkalar, hasır kurdeleler,  küçük çiçek çelenkleri ve ‘mood board’lar kapılara asmak için kullanılabileceği gibi,  diğer ev sahipleri veya misafirlere verilmek istenen eğlenceli mesajlara, elyapımı püsküllere kapı kollarında yer verilebilir.

Bir mekanın atmosferini belirlemenin tek koşulunun büyük değişikliklerle sınırlı kalmayacağı bilinciyle küçük ama mekanın tümündeki duyguyu ortaya çıkaracak dokunuşlar kapı süslemeleriyle güçlendirilebilir.