Yeni Yıla girerken Dekorasyon önerileri…

Yeni Yıl için hepimiz evimizde birtakım hazırlıklar yaparız. İşte size yılbaşı evlerinin olmazsa olmazları...

Soğuk ve sıkıcı kış aylarını eğlenceli kılmak için icat edilmiştir belki de yılbaşı, ne dersiniz?

Kime sorarsanız sorun yeni yılın gelişi herkesin içinde bir heyecan ve mutluluk kaynağıdır. Geçmiş yılın muhasebesinin yapıldığı, gelecek yıl için planların yazıldığı, kendimizle baş başa kalıp düşündüğümüz ama en çok da geleceğe umutla baktığımız günlerdir yılbaşından önceki günler…

Aralık ayı kimi evlerde yılbaşı ağaçlarının süslenmesiyle kendini gösterir, diğerlerinde de mutlaka bu yeni yıl enerjisi kendini bir şekilde ortaya koyar.. Aslında yeni yıl için ev dekorasyonunda özel birşeyler yapmak da bu coşkuyu arttırarak birbirini besleyen duygular doğurur..

Yıllardır evlerde uygulanan ve artık olmazsa olmazlardan sayılan yeni yıl renkleri ve objeleri vardır. Salon ve oturma odası için kırmızı ve yeşil renkli eklentiler, mumlar, minik ışıklı aydınlatmalar mekana gerekli enerjiyi verir.

 

Eğer bir çam ağacı süsledinizse zaten ortam gerekli ışığı kazanmıştır ve bundan sonra yapmanız gereken fazla bir şey yok aslında… Birkaç kozalak ve yeşili üzerinde dal, kareli battaniyeler, yumuşak yastıklar…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Merdiven korkulukları ve şömine etrafı tüm akıllı dokunuşları en fazla gözler önüne serecek noktalardır. Kırmızı ve yeşil süsler, altın renkli yıldızlar yeni yılın olmazsa olmazlarıdır.

Bu saydıklarımızın dışında koridor ve antrelerde de ışıltılı dekorasyon unsurları kullanmak dönemsel dokunuşlar için doğrudur. Işıklı toplar ve fenerler burada yardımımıza koşabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yatak odalarımızda da benzer şekillerde yılbaşı heyecanını yaratmak için kırmızı-yeşil-beyaz, kareli,tüylü yumuşak yastıklardan, çam ağacı dallarından, yün dolu sepetlerden faydalanabilirsiniz.

Çam ağacı kurmak için mekanınız yeterli büyüklükte değilse ya da sadece siz bu kalabalıktan hoşlanmıyorsanız çok daha pratik bir şekilde bu ruhu vermeniz de mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bütün bu ana dekorasyon unsurlarını besleyen aslında küçük aksesuarlardır ve etkileyici bir ortamın olmazsa olmazlarıdır..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evimizin içinde yapacağımız tüm değişikliklerin yanısıra, dışardan nasıl göründüğü de aslında daha eve girmeden bizi yeni yıl havasına sokacak bir resim yaratacaktır.


2018 yılı hızla yaklaşırken evinizdeki küçüklü büyüklü her türlü dokunuşun mutluluk olarak size geri dönmesini dileriz. EvimiTasarla.net ekibi olarak evinizdeki her türlü değişiklik ihtiyacınızda size rehber olmak dileğiyle…