İç Mekan Bitkileri ve Dekoratif Saksılar

Ev dekorasyonu denince akla gelen aksesuarlardan biri saksılar, ev bitkileri diyebiliriz. Yeşil bitkilerin, renkli çiçekler açan iç mekân bitkilerinin mekâna canlılık kattığını, yaşanılası bir yere çevirdiğini inkâr edemeyiz. Dekorasyonun inceliklerinden kabul edilen bitkiler artık standart saksılardan çıkıyor ve daha şık, daha modern ve tematik saksılarla can buluyor. Metal, ahşap, hasır, tel, beton saksılar ev dekorasyonu yapılırken en büyük yardımcılardan artık. Evinizdeki bitkilerin saksı modellerini değiştirmekle bile dekorasyonda farklılık yaratabilirsiniz. Online iç mimarlık çalışmalarımızda da sıklıkla tercih ettiğimiz modern saksılar, bitkilerin de daha iyi koşullarda büyümesine yardımcı oluyor. 

Salon Dekorasyonunda Bitkilerin Etkisi

Salon dekorasyonu yaparken salonunuz genişse ve bitki seviyorsanız mutlaka saksılardan yararlanmalısınız. Kullanım alanı darsa ya da eşya yoğunluğunuz varsa duvar saksıları kullanarak hem yer tasarrufu yapabilir hem de şık bir duvar tasarımı elde edebilirsiniz. Kapalı alanda yaşamaya uygun bitkiler tercih ettiğiniz sürece evinizde keyifli bir yeşil atmosfer yaratabilir, kolaylıkla bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Pinterest evlerinde gördüğünüz şahane salon bitkilerini doğru saksılarla buluşturarak kendi ev dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Salonunuzda ahşap yoğunluğu varsa ahşap saksılardan yararlanarak şık dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Biraz daha modern belki gösterişli bir salon dekorasyonu uyguladıysanız önerimiz metal saksılar olacaktır.

Metal saksılarda siyah, gümüş ve bronz renkleri çok şık duruyor. Ayaklı, yüksek metal saksılar şık duruşuyla ve işlevselliğiyle bitkilerinizin evinizde daha modern görünmesini sağlıyor. Özellikle sarmaşık ya da sarkıt şeklinde büyüyen bitkilerde ayaklı saksı formları tercih ediliyor. Hasır saksılar ise doğal görünümüyle dekorasyonu yumuşatıyor. Hasır saksıların renk ve doku uyumu ferah salonlarda açık hava atmosferi yaratıyor. Dekoratif saksı modelleri ile iç mekân dekorasyonları daha kalıcı ve kişisel hale geliyor. Ev dekorasyonu kapsamında salon, yatak odası ya da kış bahçesi gibi alanlarda saksılardan bolca yararlanmanızı öneririz. 

Online İç Mimarlık ile Doğru Dekorasyon Uygulayın

Ev dekorasyonu yapmak tam bir keyif işi olsa da bazen doğru parçaları seçmek zor olabiliyor. İç mimar ekibimiz böyle anlarda profesyonel dokunuşları ve önerileriyle kısa sürede doğru dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı oluyor. Online iç mimarlık hizmetlerimizden yararlanarak evinizdeki bitki yerleşimini doğru uygulayabilir, dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Online ev dekorasyonu ile hem hesaplı hem şık sonuçlar almak mümkün.