Duvar Tasarımı Yapabileceğiniz Alanlar

Ev, ofis, kafe, restoran… Her yerde dümdüz duvarlar ya da renkli, şık, modern duvarlar karşımıza çıkıyor. Duvarlar sadece beğendiğiniz renkle görünmek zorunda değil. Duvarlar tasarıma dönüşmek için şahane bir alan. Kitaplık, TV ünitesi, raf sistemleri için alternatif alan yaratan duvarlar, online iç mimarlık ile daha da zenginleşiyor. Duvarlarınıza tablolardan raflara kadar birçok şey asabilir, dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Peki, evinizdeki kullanım alanlarının farkında mısınız? Zira alışagelmiş dekorasyonlarda sadece salon dekorasyonu yapılırken duvarlar kullanılıyor, onda da ağırlık tablolar oluyor. Oysaki her ev hatta her mekân eşsiz duvar tasarımları için müsaittir. Online iç mimarlık hizmetleri veren ekibimizin tasarım paketleri koleksiyonunda da yer alan duvar tasarımı, sıkıldığınız dekorasyonu hareketlendirmeye yetiyor. O halde evinizdeki tasarım alanlarını inceleyelim. 

Antre duvarları

Evin girişinde geniş, aydınlık duvarlarınız varsa kesinlikle değerlendirmelisiniz. Dar, karanlık bir girişe sahipseniz açık renk duvar boyası, zarif ışıklarla desteklenmiş minimal bir ayna ya da açık tonlarda tablolar kullanarak ferah, aydınlık bir antre elde edebilirsiniz. Antre duvarınızı hem tasarım için hem de işlevsellik için değerlendirebilirsiniz. Örneğin, anahtarlık ya da çanta, şemsiye gibi küçük ürünleri asabileceğiniz bir raf tercih edebilirsiniz. 

Üçlü kanepe üstü duvar

Oturma odası ve salon dekorasyonu için ise en ideal duvar, üçlü kanepenin hemen üstü olabilir. Bu bölüme fotoğraf kompozisyonu yapabilir, şehir manzaraları asabilir, modern sanat örneklerini sergileyebilirsiniz. Kanepeyi bir duvarla bütünleştirdiğinizde renk ve dekorasyonu asacağınız tablolarla ya da raf üzerinde sergileyeceğiniz birkaç obje belki bir ev bitkisiyle destekleyebilirsiniz. 

Yatak üstü duvar

Yatak odası dekorasyonu duvar tasarımıyla birleştiğinde şahane bir özgünlük elde edilebiliyor. Yatağın üst bölümüne soyut bir tablo, romantik bir fotoğraf asabilirsiniz. Yatak odanızın özel bir dekorasyonu varsa duvar için de özel bir kompozisyon oluşturmanızı önerebiliriz. Online iç mimarlık örneklerini inceleyerek duvarlarda tercih edilen tabloları, aksesuarları kendi alanınızda nasıl kullanacağınıza bakabilirsiniz. 

Çalışma odası duvarı 

Çalışma odalarında çok hareketli bir dekorasyon önerilmiyor. Çalışan kişinin dikkatinin dağılmaması için dingin bir tasarım tercih ediliyor. Çalışma odası dekorasyonu yaparken duvara bir şeyler asmak istiyorsanız eğer bir pano asabilir, iş takviminizi, rutin iş planınızı yönetebilir ya da sizi motive edecek tabloları, aksesuarları yerleştirebilirsiniz.