Duvar Dekorasyonunda Renkler ve Objeler

Online ev dekorasyonu çalışmalarında mekânlar çok yönlü ele alınıyor. Dekoratörler, mobilyalardan mekânın yapısına kadar birçok şeyi değiştiriyor. İç mimarların etkili çalışması neticesinde mekânlar daha özgür, ferah, huzurlu olurken istenilen tarz abartıya kaçmadan, kişisel zevklere göre oluşturuluyor. İç mimarlık desteği sadece dekorasyondan ibaret olmadığından evin her alanında yapısal ve görsel değişiklikler yapılıyor. Dekoru gösteren ise elbette renkler, objeler gibi nüanslar oluyor. Mekânın genel havası tek başına yeterli olmaz, mekâna anlam katacak objelere, eşyalara ihtiyaç duyulur. Dekoratörler evdeki ihtiyaçları da gözeterek incelikli bir tasarım çalışması gerçekleştirerek her şeyi ayrıntısına kadar uyguluyor.

Duvarları zenginleştiren objeler

Duvar tasarımında renklerden sonra ön plana çıkan şey elbette objelerdir. Obje seçiminde ve kullanımında işin ehli dekoratörler seçim yaptığında ortaya kusursuz bir dekorasyon çıkıyor. Duvarı renklendirecek, hareket kazandıracak, evin genel görüntüsüne uyum sağlayacak bir duvar dekorasyonu için kullanabileceğiniz unsurlar şöyledir;

Aynalar: Duvar dekoru tasarlarken renkler kadar önemli olan şey aynalardır. Her dekorasyonda mutlaka bir ayna yer alır; ya işlevselliği ile ya da sadece dekoratif görüntüsüyle. Ev dekorasyonu çalışması yapan dekoratörler, aynalarla mekânları canlandırıyorlar.

Duvar rafları: Kitaplar, biblolar, çerçeveler, antika eşyalar ve dekoratif objelerin yer alacağı raflar, duvarların en alışık olduğu dekorasyon öğesidir aslında. Rafın üzerine ne koyacağınız, nasıl dekore edeceğiniz size kalmış durumda. Yeni nesil raf sistemleri oldukça şık, orijinal ve fonksiyonel özelliklerde tasarlanıyor. Duvar dekorasyonu yaparken evinizde oluşturacağınız tarza uygun bir raf seçerek istediğiniz görüntüyü tasarlayabilirsiniz.

Tablolar: Duvarları süsleyen sanat eserleri mekânlara derinlik ve anlam katıyor. Sürrealist çalışmalar ya da ünlü tabloların replika eserlerini duvarlarınıza asarak mekânın atmosferini belirleyebilirsiniz. Tabloları evin ya da kurumsal mekânların her yerine asabilirsiniz. Örneğin antrede tablo kullanarak geçiş noktasını hareketlendirebilirsiniz.

Fotoğraf köşeleri: Aile fotoğraflarınızın yer aldığı bir duvar hayal edebiliyor musunuz? Siyah ya da beyaz çerçeveli, aynı temada irili ufaklı renkli ya da nostaljik siyah & beyaz temalı bir fotoğraf köşesi oluşturarak duvarınıza gerçek bir dekor oluşturabilir, anı köşesi oluşturabilirsiniz. Zaman geçtikçe duvardaki fotoğrafların sayısını artırabilirsiniz.