2020’yi Farklı Bir Yılbaşı Dekorasyonu ile Karşılayın

Aralık ayının ortalarında olduğumuza göre yılbaşı için hazırlıklarımız başladı demektir… Bu yazımızda size, yeni yılın gelişini kutlarken evlerimizi de bu havaya sokmak için dekorasyonda neler yapabileceğiniz hakkında fikirler vereceğiz.

Bu yılbaşı dekorasyonu için size daha farklı öneriler sunuyoruz. 2020’ye girerken sıra dışı bir yeni yıl dekorasyonu hazırlamaya ne dersiniz?

Yılbaşı dekorasyonu deyince aklımıza ilk gelen renkler şüphesiz kırmızı ve yeşil oluyor. Biz bu yılbaşında farklı renk kombinasyonları ile evlerimizde farklı bir atmosfer yaratmak istedik. Siz de bu yılbaşı dekorasyonunda değişiklik düşünenlerdenseniz gelin ilham alabileceğiniz örnekleri beraber değerlendirelim…

Yılbaşı Ağacında Beyazın Gold ve Gümüş ile Buluşması…

Yılbaşı ağacı süslemek hem eğlenceli hem de aileyi bir araya getiren bir etkinlik… Ağaç modelinizin renginde bir değişikliğe giderek yeşil dışında bir renk de tercih edebilirsiniz. Beyaz bir yılbaşı ağacı kullanarak yılbaşının simgelerinden olan kar yağışını evinizin içinde hissedebilirsiniz. Beyaz renkteki ağaç üzerine kullanacağınız gold ve gümüş renkteki aksesuarlar ile zarif ve şık bir yılbaşı ağacı tasarımına sahip olabilirsiniz.

Enerjik bir Atmosfer için Renkli Yılbaşı Ağaçları

Renkli ağaçlar ise kullanabileceğiniz diğer alternatiflerden… Enerjik bir atmosfer için renkli bir dekorasyon ve renkli bir yılbaşı ağacı tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacının Aydınlatması

Sıra geldi ağacımızın aydınlatmasına… Yılbaşı ağacımızı belki de en büyüleyici yapan faktör aydınlatması. Bu yüzden özenerek süslediğimiz ağacımızın aynı özenle aydınlatma tasarımını da yapmalıyız. Şerit ledler ve küçük asma ürünler ile dekoratif bir aydınlatma, ağacımızı çok daha etkileyici gösterecektir. Sıcak ışık renk tonu kullanarak atmosferin daha sıcak olmasını sağlayabilirsiniz.

Dekorasyonu Tamamlayan Aksesuarlar…

Dekorasyonda aksesuarlar her zaman için vazgeçilmezdir. Yılbaşı ruhunu yansıtan aksesuarlarda da yeşilin yanı sıra beyaz, gold, bakır ve gümüş renklerini bolca görüyoruz.

Evinizin bir köşesinde mumlardan dekoratif bir köşe hazırlayabilirsiniz. Atmosferi ısıtırken evinizin iç mimarisine zenginlik katacak bir alan yaratmış olursunuz. Bunun dışında fenerler, kapı süsleri, küçük yılbaşı ağacı maketleri de kullanabileceğiniz aksesuarlardan bazıları…

Şömineli Evler

Evinizde şömine varsa yılbaşı dekorasyonunda şöminenizi dekoratif bir köşe olarak tasarlamaya hazır olun. Şömineler yılbaşında evimizin baş köşesi olur. Bizi huzurlu hissettirecek samimi bir köşe olacağından kuşkumuz yok, ancak dekorasyon ile bunu biraz daha destekleyebiliriz.

Merdivenler de yılbaşında süslenip dekorasyona katılan unsurlar. Merdiven korkuluklarını çeşitli aksesuarlar ile süsleyerek yeni yıl atmosferini evinizin her yerine taşıyabilirsiniz.

Keyifli Yılbaşı Sofraları

Son olarak sizin için seçtiğimiz, yılbaşı sofralarınızı renklendirmek için size ilham vereceğiniz düşündüğümüz bazı örnekleri paylaşıyoruz.

Yeni yıl dekorasyonunuzu keyifle yapmanızı ve bir o kadar keyifli bir yılbaşı akşamı geçirmenizi dileriz…

EvimiTasarla.net ‘e üye olarak ev dekorasyonuyla ilgili paylaşacağımız keyifli bilgileri takipte kalabilirsiniz. Böylece Yılbaşı dekorasyonu için hazırladığımız yeni trendleri nerede bulacağınıza dair bilgilendirme ve araştırma yazımızı da kaçırmamış olursunuz! 🙂