Dış Mekân Tasarımı

,
Dış Mekân Tasarımı

Dış Mekân Tasarımı

6.349,00 ₺
*Hizmet fiyatına K.D.V. dahildir.

Evlerimizin bizi açık hava ile buluşturan keyifli mekanları… Bahçe, veranda, teras, balkon, kış bahçesi… Tüm bu farklı mekanların amaçları hemen hemen aynı. Kapalı alanda olmaktan bunalıp bir açık alan ferahlığı hissetmek isteriz zaman zaman. Evinin bu kıymetli alanlarını gel en güzel şekilde dekore edelim, evine keyifle oturacağın bir yaşam alanı ekle..

Memnuniyet

%100 SANA ÖZEL

Tasarımcın senin hayallerindeki mekanı tasarlayacak.

Güvenli Ödeme

3D Secure güvencesi, taksitli ödeme imkanı.

Revizyon Hakkı

İçine sinmeyen bir şey olursa bir revizyon hakkı.

Esinlenme Panosu

Projenin hazırlandığı tarzı ve ruhu daha iyi anlatabilmek için esinlenebileceğin bir pano, proje sonunda sana teslim edilecek. Tasarımda yer verdiğimiz ürünlerin görsellerini ve nasıl kombine edildiğini görebileceksin.

Yerleşim Planı

İç mimarın, senin mekânına uygun olan 2-3 alternatif yerleşim planı geliştirir ve birlikte seçilen plana göre çalışmaya devam eder.

3D Görsel

Mekânını tasarlayan iç mimarın, proje sonunda tasarımın son halini görmen için sana 2-3 adet 3D görsel teslim eder. Bu görseller sayesinde eşyalarının durması gerektiği yere, renklerin ve dokuların uyumuna gözlerinle de şahit olursun!

Alışveriş Listesi

Her tasarımın sonunda, iç mimarın sana o mekâna kavuşmak için gereken reçeteyi, yani alışveriş listesini hazırlar. EvimiTasarla anlaşmalı olduğu firmalar sayesinde hem sana özel indirimler sunar hem de alışverişe çok vakit ayırmana gerek kalmaz.

Proje boyunca iletişim

İç mimarın, senden gerekli bilgileri aldıktan sonra tasarıma başlar. Proje süresince, tasarımın senin tarzına uygun olduğuna emin olmak için projeye seni de dâhil eder. Bu sayede, iç mimarın seni daha iyi tanır ve hayallerindeki mekânla seni kavuşturur.

Renk ve Doku seçimi

Mekân tasarlamanın en önemli unsurlarından biri renk ve doku seçimidir.

İç mimarın sana özel önerileriyle tekstilden duvar boyasına kadar mekânının bir ahenk içinde olmasını sağlayacak.

Mobilya seçimi

Yeni mobilyaları seçmek hiç kolay değildir ve çok zaman alır. İç mimarın, senin tarzına uygun mobilyaları senin bütçene uygun markalardan seçim yaparak tasarımını gerçekleştirir.

Aksesuar seçimi

Ev dekorasyonunda aksesuar seçimi mekânın ruhunu oluşturmakta büyük bir rol oynamaktadır. Aksesuarların yerleri, tarzları ve materyallerini seçmek göründüğü kadar kolay değildir. İç mimarın, sana ve mekânına uygun aksesuarları bir araya getirerek adeta bir sihir yaratır.

Özel mobilya tasarımı

Bazen ürün seçmek yerine,  mekâna özel mobilya tasarlamak gerekebilir. İç mimarın sana bu konuda da yardımcı olacaktır. Bu durumda, özel üretilecek ürünün de çizimlerini proje tesliminde alacaksın.

Bizleri açık hava ile buluşturan bu mekanlar iyi bir tasarımla çok keyifli bir alana dönüştürülebilir. Bu konuda destek alanlar projelendirme sürecinde hayallerini ve beklentilerini EvimiTasarla ekibine aktardıktan sonra ilk olarak yerleşim planı çizilir. Duvar rengin, mobilyan, aksesuarların, aydınlatma ürünlerin dahil tüm mimari unsurlar belirlendikten sonra tasarım sürecine geçilir. Her aşamada seninle iletişim içerisinde ilerlenir. Sonuç ise seni büyüleyecektir. Seçilen tüm unsurların mekanına nasıl yerleştiğini görecek üstelik dokuları ve renk uyumunu hissedeceğin esinlenme panoları ve alışveriş listesi sayesinde hayaline nasıl kavuşacağını kolayca göreceksin.

Süreç Nasıl İşliyor?

 • İç mimarlık hizmeti online olarak her yerde seninle. Evde, iş yerinde, tatilde… Mimarınla online iletişimde olacağın, değerli vaktini verimli kullanacağın bir süreç Online İç Mimarlık. Nasıl mı?
 • Sana uygun tasarım paketini seçip siparişini verdikten sonra projeyle ilgili fotoğraf ve kroki gibi bilgileri bize ileteceğin Proje Formunu dolduracaksın. Bu aşamada çözeceğin Stil Asistanı senin tarzını bularak, bizim senin stilini ve neleri beğendiğini anlamamızı sağlayacak.
 • Seninle iletişime geçerek beraber belirlediğimiz tarihte yapacağımız online toplantı ile projeye dair detayları tasarımcın ile konuşma fırsatı bulacaksın.
 • Online toplantıda tasarımdan beklentilerin ve hayallerin, senin stilin, mekanın işlevselliği, bütçen gibi ayrıntılarla seni daha iyi tanıyıp anlayacağız. Sana özel, senin beğeneceğin bir proje olması için bu adımı önemsiyoruz.
 • Odan için yerleşim alternatifleri hazırlayarak fikrini alacağız ve senin içine sinen yerleşim ile ilerleyeceğiz.
 • Yerleşim planında netleşen mobilya boyutları ve geometrileri ile belirttiğin bütçeye ve senin tarzına uygun ürün seçimleri yapacağız.
 • Alternatifli ürün seçimlerimizin üzerinden konuşacağımız bir online toplantı daha yapacağız.
 • Sunduğumuz seçkiden, senin tercihine göre netleştireceğimiz ürünler ile projenin sunum aşamasına geçeceğiz.
 • Süreçte tasarımı ve tüm mimari yönlendirmeleri bizim yaptığımız ama sana sunduğumuz olabilecek farklı seçenekler arasından tercihi senin yaptığın, dolayısıyla sonuç içime sinmezse endişesi duymayacağın bir süreç!
 • Projeyi tamamlayıp sunum çalışmalarını sana teslim ettiğimizde, bir bütün olarak mekanı ve tasarımı deneyimleme fırsatı bulacaksın. Teslim süresi ise sadece 3 hafta yani oldukça hızlı…
 • Üstelik her şeyi bir arada görüp seçtiğin ürünler konusunda fikrini değiştirdiğin bir nokta olursa bir kez revizyon hakkın olduğunu unutma.

Dış mekanda bulunan yaşam alanı nasıl tasarlanır?

Dış mekanda bir yaşam alanı istiyorsan tasarım; mekanın koşulları, senin mekandan beklediğin işlevsellik ve tabi ki estetik beklentin değerlendirilerek yapılmalı. Dış mekanın güneş, rüzgar, yağmur gibi hava şartlarıyla ne kadar ilgisi olduğu düşünülerek tasarlanırsa kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı ortaya çıkar.

Dış mekan tasarımında ne gibi eşyalar olur?

Dış mekan tasarlarken yer döşemesi, duvar kaplaması gibi malzeme seçimleriyle başlayabilirsin. Daha sonra önceliği masa, sandalye, oturma grubu gibi ana mobilya seçimlerine verip tasarımı bunların etrafında şekillendirmen doğru olacaktır. Dış mekanda aydınlatma konusu seni zorlamasın. Üzeri kapalı bir alansa avize, değilse zemin aydınlatmaları, lambader gibi farklı seçenekler bulabilirsin. Son olarak jakuzi, şömine gibi keyif ürünleriyle tasarımı zenginleştirmek sana kalmış.

Biz Kimiz?

 • Pozitif Mimarlık İnş. San. Tic. Ltd. Şti. Ortakları olarak 20 yılı aşkın süredir inşaat, mimarlık ve iç mimari dekorasyon sektörünün içindeyiz.
 • Projelendirme ve uygulamalar, özel imalatlar, butik çalışmalar, kişiye özel tasarımlar sonucunda edindiğimiz birikimimizi EvimiTasarla.net sitemizde sizlerle paylaşmak istedik.
 • Geniş kitlelere ulaşabileceğimizi düşündüğümüz bu yolda kişiye özel tasarım ilkelerimizden ödün vermeden hızlı, dinamik, çözüm odaklı projeler sunuyoruz.

Neden Evimi Tasarla?

 • EvimiTasarla, deneyimli ve çeşitli tarzlara hâkim mimari kadrosuyla fark yaratıyor. Endüstriyelden geleneksele, iskandinavdan retroya, geniş bir yelpazede deneyim sahibi olan iç mimarlarımız, müşterilerin farklı tarz isteklerine yetkinlikle ve kolaylıkla cevap veriyor.
 • EvimiTasarla olarak Türkiye’de online iç mimarlığı ilk kez uygulayan yenilikçi bir firmayız. Alanımızda yenilikleri takip ederek yine Türkiye’de ilk kez, online iç mimarlığa VR teknolojisini getirdik. Size en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Online İç Mimarlık Hizmeti Nedir?

 • Amacımız, yaşam alanlarınızı dizayn ederken, iç mimari ve dekorasyon tecrübelerimiz doğrultusunda size bir yol arkadaşı ve rehber olmak. Doğru yerleşim, mobilyaların ve aksesuarların yer aldığı esinlenme panoları ve bunları nereden temin edeceğinizin listesi elinize gelsin. Siz sadece gidip keyifli bir alışveriş yapın, zamanınız size kalsın…

Yapılan Tasarımları Beğenmezsem Ne Olur?

 • Bir kez revizyon hakkın var. Projede içine sinmeyen bir detay olursa bize iletebilirsin. Seni mutlu etmeyen şeyleri öğrenerek proje revizyonunu özenle gerçekleştirebiliriz.

Stil Asistanı Nedir?

 • Stilini ve içinde yaşamayı hayal ettiğin atmosferi daha iyi anlayabilmemiz için hazırladığımız küçük bir oyun.

Proje boyunca iletişim nedir?

 • İç mimarın, senden gerekli bilgileri aldıktan sonra tasarıma başlar. Proje süresince, tasarımın senin tarzına uygun olduğuna emin olmak için projeye seni de dâhil eder. Bu sayede, iç mimarın seni daha iyi tanır ve hayallerindeki mekânla seni kavuşturur.

Revizyon Hakkı Nedir?

 • Projen tamamlandıktan sonra beğenmediğin detaylar varsa revizyon hakkın ile iç mimarından değişiklik talep edebilirsin.

Fiyatlara Vergi Dahil Mi?

 • Evet, sitemizde yer alan bütün fiyatlara vergi dahildir.

Nasıl ödeme yapabilirim?

 • Web sitemizden güvenli bir ödeme sistemi olan Iyzıco arayıcılığıyla ödemeni gerçekleştirebilirsin. Bunun dışında Havale/Eft ödeme seçeneklerini de tercih edebilirsin.

Tasarımcı Mimarım Hangi Markalardan Ürün Seçecek?

 • İç mimarın bütçene ve stiline uygun markaları belirler ve ürünlerini o markalardan seçer.

Tasarımcı Mimarım Şu An Elimde Bulunan Eşyalarımı da Tasarıma Dâhil Edebilir Mi?

 • Korumak istediğin mobilyalarını belirlediysen, iç mimarın mevcut mobilyalarını tasarıma dahil ederek seçimlerini yapar.

Siparişimi Tamamladıktan Sonra Tasarımcı Mimarım Proje Üstünde Çalışmaya Yaklaşık Kaç Gün İçinde Başlayacak?

 • Form bilgilerini doldurduğun anda iç mimarın projen için çalışmaya başlayacak.

Tasarımcı Mimarım Benim Stilime ve Neleri Beğendiğime Nasıl Hâkim Olacak?

 • Stil Asistanı bu aşamada çok önemli! Stilini belirledikten sonra ek olarak vermek istediğin bilgileri toplantı sırasında aktarabilir, iç mimarına mail ile iletebilirsin.

Bu pakette 3D Modelleme ve VR 360 teknolojisi bulunmamaktadır.